Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vítání ptačího zpěvu v Jihlavě se vydařilo

/
/
/
2223 ZobrazeníV neděli 5. května se zúčastnilo 35 účastníků celostátně i celoevropsky organizovaného Vítání ptačího zpěvu, které pořádala Česká společnost ornitologická (ČSO) ve spolupráci s Pobočkou ČSO na Vysočině a Český svaz ochránců přírody v Jihlavě.

Akce začala na křižovatce ulic Smrčenské a Slavíčkovy a všichni si mohli zahrát soutěž K vyobrazeným ptákům přiřaďte jejich správné názvy. Všichni si zatipovali, kolik druhů ptáků uvidí na vycházce a prohlédli si propagační materiály.
Během vycházky se předvedlo nebo ozvalo 45 druhů ptáků, odchyt ptáků byl připravený u Smrčenského potoka, v odchytové síti uvízli špaček obecný, kos černý, pěnice černohlavá, červenka obecná a skorec vodní, odchycení ptáci byli okroužkováni, účastníky vycházky vyfoceni a po vypuštění nám zmizeli v křovinách Smrčenského potoka.
Tipovací soutěž vyhrála Jiřina Balogová, která obdržela nádhernou cenu – psací a kreslící soupravu s taškou.
Vycházku vedla členka Pobočky ČSO na Vysočině Bára Kolmanová, ukázku odchytu a kroužkování ptáků nám připravil člen Pobočky ČSO na Vysočině Filip Hruška, který představil odchycené ptáky a odpovídal na dotazy účastníků vycházky. Odměny pro děti věnovalo Statutární město Jihlava.
Všichni si užili procházky krásnou jarní přírodou a už nyní se těší na podzimní Festival ptactva, který se koná první říjnový víkend.

Seznam pozorovaných druhů ptáků v neděli 5. května v Jihlavě
Brhlík lesní
Budníček menší
Červenka obecná
Dlask tlustozobý
Drozd brávník
Drozd kvíčala
Drozd zpěvný
Holub hřivnáč
Hrdlička zahradní
Kachna divoká
Kavka obecná
Konipas bílý
Konipas horský
Kos černý
Králíček obecný
Ledňáček říční
Lejsek černohlavý
Lejsek šedý
Pěnice černohlavá
Pěnice hnědokřídlá
Pěnkava obecná
Pěvuška modrá
Poštolka obecná
Rehek domácí
Rehek zahradní
Skorec vodní
Skřivan polní
Sojka obecná
Stehlík obecný
Strakapoud velký
Strnad obecný
Strnad rákosní
Střízlík obecný
Sýkora koňadra
Sýkora modřinka
Sýkora uhelníček
Šoupálek dlouhoprstý
Špaček obecný
Vlaštovka obecná
Volavka popelavá
Vrabec domácí
Vrabec polní
Vrána šedá
Zvonek zelený

  • Facebook
  • Twitter