Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vítání jara v Rozsochatci

/
/
/
453 ZobrazeníV sobotu 18. března dopoledne připravila Základní škola a Mateřská škola v Rozsochatci a členky Českého svazu žen akci k připomenutí tradice Vynášení zimy. Všichni přítomní si mohli v Rozsochatci společně zanotovat Smrt neseme ze vsi… spolu s žáky mateřské a základní školy, kteří vynášeli zimu ze vsi a vítali zde jaro.

Průvod vyšel od obecního úřadu a pokračoval na kraj obce k Břevnickému potoku. Nejstarší žáci nesli v čele průvodu vlastnoručně vyrobenou Morenu, tu u potoka za asistence zastupitele obce Františka Cinera spálili a poslali po vodě. Během celé akce zněly písničky, v nichž se loučí se zimou a oslavuje jaro. Děvčata u potoka ozdobila Létéčko a průvod se vracel zpět k obecnímu úřadu, kde čekal starosta obce Dušan Svoboda a děvčata mu Létéčko předala. Jako poděkování doslaly všechny děti koláče a ochutnali i dospělí.
Slunečné dopoledne už dává naději, že příděl sněhu, který v tomto týdnu ve čtvrtek napadl, byl opravdu posledním pozdravem letošní zimy.

  • Facebook
  • Twitter