Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Veterináři začali prověřovat případ závažného týrání zvířat na jatkách v Českém Dvoře v Havlíčkova Brodu

/
/
/
625 ZobrazeníStátní veterinární správa zahájila v souvislosti se zveřejněnými záběry nevhodného zacházení s hospodářskými zvířaty na jatkách v Českém Dvoře v Knyku u Havlíčkova Brodu šetření, prověří fungování veterinárního dozoru v provozu, který je v kompetenci Krajské veterinární správy pro Kraj Vysočina.

V návaznosti na případ bude opakovaně prověřeno také fungování ostatních porážek v celé ČR. Státní veterinární správa také zvažuje podání trestního oznámení pro podezření na týrání zvířat. Okamžitě po obdržení zveřejněného videa, které ukazuje nevhodné zacházení se zvířaty při vykládce, začala Státní veterinární správa případ prošetřovat. Platná legislativa mimo jiné omezuje například míru používání elektrických pohaněčů. V rozporu se zásadami etického chování ke zvířatům na jatkách je také vláčení imobilních zvířat či kopání do nich, jehož se personál na videu dopouští.
„Zveřejněné video zachycuje naprosto nepřípustné a neetické jednání obsluhy jatek v Českém Dvoře. Kromě prošetření stávajícího případu provede Státní veterinární správa mimořádnou kontrolu všech jatek v celé ČR zaměřenou na dodržování welfare zvířat. Jsem přesvědčen, že se jedná o individuální pochybení, nikoli o systémový problém,” uvedl Zbyněk Semerád, ústřední ředitel Státní veterinární správa.
Státní veterinární správa interně prověří práci inspektorů provádějících dozor na uvedených jatkách. Prověřeni budou také chovatelé, kteří dodali zvířata figurující na uvedených záběrech a také jejich přepravci.
Podobný případ týrání zvířat na jatkách se objevil ve Všeticích ve Středočeském kraji v roce 2019. Pochybení bylo tehdy prokázáno nejen obsluze jatek, ale také přepravcům zvířat na jatka.

  • Facebook
  • Twitter