Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Velká pohádková cesta v Lípě

/
/
/
1189 ZobrazeníPoslední srpnová sobota patřila v Lípě tradičně dětem a pohádkovým bytostem. Na trase dlouhé přes tři kilometry, plnily děti úkoly pod dozorem lipských strašidel. Návštěvníci tak mohli na cestě potkat víly, vodníky, hejkaly, princezny a prince, čerty, loupežníky a spoustu dalších postav z pohádek.

Také v letošním roce na děti čekal Honza na peci, kterému děti motaly buchty, nebo Křemílek s Vochomůrkou, kteří vařili dětem moc dobrá povidla. Ferda Mravenec s kamarády zkoušel, jak jsou děti zručné a Vilík s Májou je učili sbírat pyl z lipských kytiček. U čarodějnice děti pro změnu vyráběly pavučiny a na dospělé tu čekaly zajímavé lektvary. Podle místní čarodějnice byl největší zájem o lektvar na věčné mládí. Na závěr čekalo na všechny návštěvníky dobré občerstvení a pro děti byly připraveny tvořivé dílny a malování na obličej.
Pořadatelé měli štěstí, že přes nepříznivé předpovědi počasí nám vůbec nepršelo. Bylo pod mrakem a trochu se ochladilo, ale to naštěstí nikomu nevadilo. Letos se na pohádkovou cestu vydalo 321 účastníků, na které čekalo 51 pohádkových bytostí. Večer akce pokračovala u Myslivecké chaty, kde hasiči připravili pro děti Stezku odvahy.

  • Facebook
  • Twitter