Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Velká cena města Havlíčkova Brodu mládeže v šachu 2019

/
/
/
1355 ZobrazeníNejvětší šachový turnaj mládeže na Vysočině uspořádal po čtrnácté ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod v sobotu 27. dubna v havlíčkobrodském hotelu Slunce. Prezentovalo se 141 mladých šachistů z 23 míst Vysočiny, Prahy, Litoměřic, Kuřimi, Brna, Vlašimi a dalších míst.

Uskutečnily se dva turnaje, mladší kategorie pro děti do deseti let s účastí 66 hráčů a starší kategorie pro mládež do 16 let s účastí 75 šachistů, kteří se utkali hracím systémem na osm kol, tempem 2 x 15 minut na partii s přídavkem 5 sec/tah, výsledky byly započítány do LVM – KP Vysočiny. Urputné boje na šachovnicích sváděli mladí šachisté do posledního tahu, pro některé to byl vůbec první turnaj a získávali potřebné turnajové a šachové zkušenosti, další už ostřílení odehráním mnoha turnajů. Nejmladším účastníkům nebylo ještě ani šest let, ale svým soupeřům v partiích zle zatápěli a překvapili.

V turnaji mladších kategorií do deseti let, zvítězil Jakub Stejskal z Gambitu Jihlava, před druhým Martinem Kolmanem z TJ Spartak Pelhřimov, oba vybojovali shodný počet 7,0 bodů, o pořadí rozhodlo pomocné hodnocení. Třetí místo se ziskem 6,5 bodu pro Víta Kovaříka z Gambitu Jihlava.

V turnaji starších kategorií – do 16 let, zvítězil Štěpán FILIP z Vlašimi, když v celém turnaji ztratil pouhý půlbod s bodovým náskokem před druhým Martinem Žažou ze Šachy Zastávka u Brna, třetí místo Šimon LANG ze ŠK Světlá nad Sázavou, o pořadí rozhodlo při zisku 6,5 bodu pomocné hodnocení.

Všichni tři v turnajích obdrželi od pořadatele poháry a dárkové balíčky.

Nejmladší dívka a chlapec turnaje, Junová Alexandra z ŠO CHS Chotěboř a Brož Pavel ze ŠK Světlá nad Sázavou, z pořádajícího ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Hana Bártová a Max Wasserbauer obdrželi věcnou odměnu.

Cenu Karla Havlíčka Borovského za bojovnost – největší počet výher v turnajích, věnovanou starostou Janem Teclem obdrželi Štěpán Filip z Vlašimi, Viola Ruby Pejřimovská ze ŠK CHS Chotěboř, Jakub Stejskal ze ŠK Gambit Jihlava, Lucie Šťávová TJ + DDM Náměšť nad Oslavou, ze ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod Janek Satrapa a Matěj Pavliš.

Výsledky

H8:
1. Jan Bára – DP ŠK Praha
2. Max Mičánek – TJ + DDM Náměšť nad Oslavou
3. Petr Hoke – ŠK Slavoj Litoměřice, z. s.

D8:
1. Kamila Havelková – Gambit Jihlava
2. Eliška Škarydová – TJ Spartak Vlašim
3. Tereza Slavíková – TJ Spartak Vlašim

H10:
1. Jakub Stejskal – Gambit Jihlava
2. Mertin Kolman – TJ Spartak Pelhřimov
3. Vít Kovařík – Gambit Jihlava

D10:
1. Lucie Šťávová – TJ + DDM Náměšť nad Oslavou
2. Natálie Ťanderová – TJ Spartak Vlašim
3. Lucie Rybáčková – Gambit Jihlava

D12:
1. Markéta Šťávová – TJ + DDM Náměšť nad Oslavou
2. Pavla Krupičková – Aktive Žďár nad Sázavou
3. Alžběta Zvolánková – ŠO Sokol Oudoleň

H12:
1. Šimon Lang – ŠK Světlá nad Sázavou
2. Ondřej Hronec – ŠK Kuřim, z. s.
3. Matěj Pavliš – ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, z. s.

D14:
1. Viola Ruby Pejřimovská – TJ CHS Chotěboř
2. Helena Šťávová – TJ + DDM Náměšť nad Oslavou
3. Aneta Brabencová – TJ Jiskra Humpolec

H14:
1. Štěpán Filip – TJ Spartak Vlašim
2. David Kučera – Gambit Jihlava
3. Filip Kůra – TJ Spartak Vlašim

D16:
1. Viktorie Součková – Spartak Velké Meziříčí
2. Kateřina Mrázková – TJ Spartak Vlašim

H16:
1. Martin Žaža – Šachy Zastávka
2. Lukáš Kaňka – TJ Spartak Pelhřimov
3. Lukáš Zeman – TJ Spartak Vlašim

  • Facebook
  • Twitter