Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vedení žďárské charity: Pomoc lidem z Ukrajiny bychom bez veřejnosti nezvládli

/
/
/
512 ZobrazeníTřetí týden pomáhá žďárská charita lidem z Ukrajiny, kteří utíkají před ničivou válkou. Charita organizuje také materiální sbírku ve Žďáře nad Sázavou ve spolupráci s Českým červeným křížem a městem Žďár nad Sázavou.

„V tuto chvíli jsme pomohli už 27 rodinám, se kterými jsme nadále v kontaktu a mapujeme jejich potřeby. Často jde o maminky s dětmi, kterým jsme zajistili ubytování na území Žďárska, Velkomeziříčska a Bystřicka. Většina z nich zde hledá zaměstnání, aby se uživila, následně potřebují zprostředkovat školní výuku a volnočasové aktivity pro děti,“ vysvětlila Jana Kincová Křížková, koordinátorka Charitní záchranné sítě.

Charita v první fázi poskytuje krizová lůžka, poté zprostředkuje ubytování, zabezpečí základní potraviny, hygienické zboží a další nutný materiál a je k dispozici při vyřizování potřebných dokumentů ve spolupráci s místními úřady. Současně organizace kvituje i nabídky zaměstnavatelů k pracovnímu uplatnění.

„Naší snahou je rovněž propojit příchozí, aby se necítili osamoceni. Zkontaktovali jsme i různá volnočasová centra, neziskové organizace a další instituce, které mohou nabídnout aktivity nejen pro rodiny. Dle požadavků jsme zřídili tři FB skupiny, kde se mohou lidé navzájem seznámit a podnikat společné aktivity, případně i využít nabídky různých pořádaných akcí,“ doplnila Jana Kincová.

Pro Žďár nad Sázavou
Pro Velké Meziříčí
Pro Bystřici nad Pernštejnem

Nadále žďárská charita organizuje materiální sbírku ve Žďáře nad Sázavou ve spolupráci s Českým červeným křížem a městem Žďár nad Sázavou.
„Sklad na Libušínské ulici už navštívilo nesčetné množství lidí, zapojila se velká města, menší obce, farnosti i různé spolky a kluby. Na místě vznikly nové možnosti další spolupráce v charitativních projektech,“ objasnila Karla Chromá, koordinátorka dobrovolníků, která má chod skladu na starosti. Od tohoto týdne dojde k omezení času, kdy je sklad otevřen, a to v podobě zrušení víkendů. Materiální sbírka tak zůstane otevřená v pracovní dny od 13.00 do 17.00. Požadovaný materiál ze stran Ukrajiny je průběžně aktualizován na www.zdar.charita.cz.

K pomoci lidem z Ukrajiny vytvořilo vedení žďárské Charity speciální tým ze stávajících pracovníků tak, aby nedošlo k omezení stávajících osmnácti služeb, působících v okrese Žďár nad Sázavou.
„Bez pomoci veřejnosti bychom ale vše nezvládli. Těší nás všechny nabídky pomoci a máme radost z navázání nových kontaktů. V současné době potřebujeme posílit náš tým, proto hledáme i nové kolegy,“ sdělila Jana Zelená, ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Zájemci o pracovní uplatnění pro oblast Žďáru nad Sázavou v podobě dohody o provedení se mohou více informací dozvědět na webových stránkách www.zdar.charita.cz.

  • Facebook
  • Twitter