Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vedení havlíčkobrodské radnice podporuje Ukrajinu

/
/
/
562 ZobrazeníVedení havlíčkobrodské radnice se během čtvrtka 24. února jen několik hodin po napadení Ukrajiny armádou Ruské federace vyjádřilo k současné situaci, odsoudilo vojenský útok na Ukrajinu a vyjádřilo jí podporu.

Text prohlášení

Rada města Havlíčkův Brod odsuzuje vojenský útok ruských vojsk na Ukrajinu. Ukrajina je samostatný nezávislý stát a tento nevyprovokovaný akt agrese vůči ní se nedá ničím ospravedlnit. Jedná se o protiprávní čin, a to nehledě na rétoriku, kterou Rusko a její prezident používají k zdůvodnění invaze.
Vyjadřujeme solidaritu ukrajinským demokraticky zvoleným vládními představitelům, i všem obyvatelům Ukrajiny, kteří se ze dne na den ocitli ve válce, jež ohrožuje jejich svobodu, domovy i životy. Tato situace je velkou zkouškou nejen pro ně, ale i pro Evropu a západní demokracii. Obsazení nezávislé suverénní země je jasným porušením mezinárodního práva a
ohrožuje mír v celé Evropě a základní principy demokracie. Vyjadřujeme podporu celistvé nezávislé Ukrajině.


Rada města Havlíčkův Brod

  • Facebook
  • Twitter