Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ve Žďáře havarovala řidička s téměř dvěma promile alkoholu

/
/
/
1039 ZobrazeníV úterý 17. září časně ráno před třetí hodinou došlo ve Žďáře nad Sázavou k dopravní nehodě, policisté zjistil, že se řidička před jízdou posilnila alkoholem. Dechová zkouška odhalila téměř dvě promile.

„Patnáct minut před třetí hodinou ranní projížděla šestadvacetiletá řidička s vozem Škoda Octavia po Neumannově ulici ve Žďáře nad Sázavou směrem od křižovatky se silnicí I/37 a silnicí I/19 a jela směrem ke křižovatce se Studentskou ulicí.
Při odbočování vlevo nepřizpůsobila rychlost jízdy a přejela vpravo, kde najela na travnatou plocha přiléhající k silnici. Následně přední částí vozu narazila do sloupu veřejného osvětlení a do skříně elektrického rozvaděče. Řidička po nárazu s vozem najela zpátky na komunikaci a pokračovala v jízdě po Studentské ulici směrem k Vonkovu ulici, kde auto odstavila na travnatou plochu. Při dopravní nehodě se nezranila.
První dechovou zkoušku u řidičky provedli strážníci městské policie a ukázala 1,97 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, která vykázala hodnotu 1,92 promile alkoholu v dechu. Řidička s naměřenými hodnotami souhlasila a podrobila se ve zdravotnickém zařízení lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 235 000 korun,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiče pod vlivem drog zastavili v úterý policisté také v Havlíčkově Brodě a pod vlivem alkoholu ve Velkém Meziříčí.

Policisté na Vysočině od začátku letošního roku do konce srpna vyšetřovali celkem 3 120 dopravních nehod, což je nárůst o deset procent – tedy o 283 dopravních nehod více než za stejné období roku 2018. Ve 105 případech policisté při vyšetřování dopravní nehody zjistili, že některý z účastníků byl pod vlivem alkoholu.

  • Facebook
  • Twitter