Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ve Velké Meziříčí se střetlo auto s cyklistou

/
/
/
602 ZobrazeníV pondělí 29. srpna krátce před čtvrtou hodinou odpoledne došlo na křižovatce ulic Čechova a Nad Gymnáziem ve Velkém Meziříčí. Sedmaosmdesátiletý řidič osobního vozu Opel nerespektoval dopravní značení Stůj, dej přednost v jízdě! a při vjíždění do křižovatky nedal přednost osmapadesátiletému cyklistovi na elektro-koloběžce a došlo ke střetu.

Při dopravní nehodě došlo se lehce zranil cyklisty, kterého na místě ošetřili zdravotníci zdravotnické záchranné služby. „Policisté u řidičů provedli dechové zkoušky, řidiče osobního vozu požití alkoholu vyloučili, ale u cyklisty naměřili hodnotu 0,48 promile alkoholu. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na osm tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová s tím, že počet podnapilých řidičů, kteří měli účast na dopravní nehodě, se za první pololetí letošního roku zvýšil o osmnáct procent oproti stejnému období loňského roku.
„Za prvních šest měsíců letošního roku policisté evidují 74 dopravních nehod, kdy byli řidiči pod vlivem alkoholu. V souvislosti s uvedenou nehodou apelujeme na všechny řidiče, nejen cyklisty, aby nezapomínali na to, že alkohol k řízení nepatří. Při dopravních nehodách s účastí cyklisty dochází ke zranění především cyklistů, kdy za první pololetí letošního roku došlo k 64 nehodám, při kterých měl účast cyklista a z toho pouze šest cyklistů vyvázlo bez zranění. Cyklisté by se také měli zaměřit na svojí bezpečnost. Nejen, že kolo/elektro-kolo či koloběžka/elektro-koloběžka musí mít zákonem danou výbavu, ale také je dobré pamatovat na oblečení s retroreflexními prvky, které zvýší naší viditelnost až na 200 metrů. Součástí výbavy cyklisty by měla být i ochranná přilba, a to nejen u dětí do 18 let, kde je to stanoveno zákonem,“ dodala Michaela Lébrová.

  • Facebook
  • Twitter