Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ve Světlé řeší případ záhadného dárce peněz

/
/
/
910 ZobrazeníV úterý 19. ledna čekalo na pracovníky nízkoprahového centra ve Světlé nad Sázavou v poštovní schránce překvapení. Mezi běžnou poštou totiž byla neoznačená obálka s vyšším obnosem peněz. V Mateřském centru Rolnička, které je ve stejné budově do dneška probíhala Tříkrálová sbírka, proto není doposud jasné, za jakým účelem peníze neznámý dárce do schránky vložil. Proto vedoucí nízkoprahového centra odnesla obálku na policii. Záhadnou obálku nakonec předala Policie ČR na městský úřad.

„S penězi se nyní nakládá jako s nálezem podle občanského zákoníku, to znamená, že majitel se o ně může do tři let od nálezu přihlásit. Pokud není jasný účel předání peněz, nedá se s nimi nic dělat. Pokud se do tří let dárce neozve, propadají peníze městu,“ vysvětluje celou situaci mluvčí městského úřadu Blanka Sedláková
Proto město na svém facebookovém profilu zveřejnilo tuto výzvu.
„Prosíme občana, který vložil do schránky Nízkoprahového centra na adrese Světlá nad Sázavou, Sázavská 598 obálku s vyšším finančním obnosem, aby se přihlásil osobně na Městském úřadě Světlá nad Sázavou, v kanceláři č. 211 Ztráty a nálezy, případně telefonicky na tel. čísle 569 496 649, 724 180 514. Děkujeme!“ dodává mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter