Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ve světě jsme reprezentovaly, a teď pomáháme, co se jen dá

/
/
/
838 ZobrazeníTým Beaty Rajské odjel začátkem měsíce března do indické Bombaje na tamější Fashion Week, kde byla Beata Rajská ambasadorkou české módy se svou nejnovější kolekcí Woman Icon.

Na propagaci českého módního průmyslu se rovněž podílela Aranka Slavíková a prostor pro prezentaci svého umění dostali i vybraní čeští skláři. Neznamená to však, že sklo a móda byly během akce striktně odděleny. Sama návrhářka totiž už jistou dobu se sklářskými firmami jako je kupříkladu Preciosa či Moser spolupracuje. Sklářská tvorba tak v podobě skleněných špulek Preciosa či skleněných „náhrdelníků“ Moser zdobila její modelky a dodávala tak Beatiným modelům ještě větší nadčasovost a originalitu.

Přehlídka Beaty Rajské byla na programu bombajského Fashion Weeku ihned v zahajovací podvečer a sklidila ohromný úspěch. Kolekce získávala neskutečně pozitivní ohlasy nejen po celou dobu trvání akce, ale i nyní, když se už návrhářka nachází zpět v České republice. Pomyslnou třešničkou na dortu byla během přehlídky Miss Universe India 2020 Adline Castelino, která na molo vynesla návrhářčin závěrečný model a strhla tak doslova lavinu obdivných komentářů a příspěvků, které v tu ránu zaplavily sociální sítě.

Celá akce byla plná vážených hostů. Předním hostem Fashion Weeku tak byl i velvyslanec pro Českou republiku Milan Hovorka s manželkou a honorární konzulka pro Českou republiku Rashmi Jolly. Bohužel ale i na tak prestižní události naplněné energií a významnými osobnosti, se začal krátce po příjezdu do Indie podepisovat zub aktuálního dění právě v České republice.

Beata Rajská proto neváhala a už před návratem domů se spojila s kolegyněmi ze svého ateliéru ve Žďáře nad Sázavou. Po pár telefonátech a odhodlání celého týmu švadlen se zrodila výroba roušek, kterou nyní Beata Rajská koordinuje z dobrovolné karantény, jež tráví v Praze. I když tedy aktuálně život v butiku Beaty Rajské právě v Praze utichl, v módním ateliéru ve Žďáře je stále živo. A výroba roušek v ateliéru nijak nepolevuje ani během víkendu a pod jehlami šicích strojů jsou do roušek přetvářeny primárně látky z certifikované bio bavlny vzhledem k jejich funkčnosti. Do této kategorie spadají například i její látky od Armani nebo Dolce & Gabbana.

Sama návrhářka věří, že společnými silami tuto nejistou dobu překonáme a budeme se poté moci všichni společně opět potkávat nejen v pražských ulicích.


Beata Rajská v Bombaji

  • Facebook
  • Twitter