Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ve studni ve Velké Bíteši našli hlavice německých ručních granátů

/
/
/
541 ZobrazeníVe středu 14. dubna dopoledne našli ve Velké Bíteši při čištění studně předměty připomínajících munici. Policisté místo zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika brněnské expozitury.

Ten podle informací policistů uvedl, že se jedná o hlavice německých ručních granátů vzor 43. Munici nemohl převézt, a proto rozhodl o jejím zničení na nejbližším vhodném místě.
„V souvislosti s případy nálezů munice policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na veřejnost apelují, aby nález předmětů připomínajících munici nebo její součásti, náboje, granáty nebo zbraně okamžitě oznámili na linku tísňového volání 158 nebo na nejbližší policejní služebně.
V žádném případě s takovými předměty nikdy sami nemanipulujte, nedotýkejte se jich a nikam je nepřevážejte. Neodborným zacházením a sebemenší manipulací s předmětem může dojít k výbuchu nebo výstřelu a můžete tak ohrozit na životě a zdraví sebe nebo ostatní osoby, které se v okolí nacházejí.
V případech, kdy je na místo přivolán policejní pyrotechnik, který zjistí, že se nejedná o nebezpečný předmět v podobě munice nebo její součásti, nehrozí oznamovateli za takové oznámení žádný postih,“ upozorňuje policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Úvodní foto: Hlavice německých ručních granátů vzor 43, foto: Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter