Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vážná nehoda motocyklu na Pelhřimovsku

/
/
/
1262 ZobrazeníV neděli 26. srpna se okolo čtrnácté hodiny stala na silnici II/602 na Pelhřimovsku dopravní nehoda, při níž se vážně zranila posádka motocyklu.

„Pětapadesátiletý řidič traktoru s přívěsem projížděl po silnici ve směru od Sedliště na Strměchy a odbočoval vlevo z hlavní silnice na polní cestu. Ve stejné době traktor předjížděl pětačtyřicetiletý řidič s motocyklem Kawasaki Z 1000. Motocyklista předjížděl traktor v místě, kde se na vozovce nachází vodorovná podélná čára souvislá. V levém protisměrném jízdním pruhu došlo ke střetu obou vozidel.
Při dopravní nehodě došlo k těžkým zraněním řidiče motocyklu a jeho spolujezdkyně. Oba museli být letecky transportováni do nemocnice v Brně a v Českých Budějovicích. Dechová zkouška u řidiče motocyklu z důvodu jeho zranění nemohla být provedena na místě, byl vyžádán odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Alkohol u řidiče traktoru vyloučili policisté dechovou zkouškou,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině s tím, že další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění jednotlivých řidičů, je předmětem dalšího šetření dopravní nehody. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 115 000 korun. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a v průběhu vyšetřování dopravní nehody byla silnice zcela uzavřena.

  • Facebook
  • Twitter