Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vánoční výstava od úterý v Třešti

/
/
/
383 ZobrazeníV úterý 30. listopadu začíná v Muzeu Vysočiny Jihlava v Třešti výstava Vánoce u sousedů, která představí vánoční tradice a zvyky v různých zemích Evropy.

České Vánoce jsou spojeny s Ježíškem, stromečkem, cukrovím a betlémy, v některých rodinách se dokonce krájí jablíčko, lije olovo, jinde si lidé dopřávají jen hojnost jídla a bohatou nadílku. Každý to má prostě trochu jinak.
S tím, jak to chodí v některých vybraných státech Evropy, se můžete seznámit na krátkodobé výstavě Vánoce u sousedů, která na pobočce v Třešti začne 30. listopadu a potrvá do 2. února příštího roku.

„Výstava vám umožní zjistit, proč bývá v Chorvatsku na Štědrý den na stole osení, proč si maďarské děti na Mikuláše čistí boty a italské zase připravují hrst slámy pro oslíka. O zdobení stromečku a stavění betlémů slyšel každý, méně známá je jistě tradice nasvícených modelů lodí na některých řeckých ostrovech. O obřích slaměných kozlech, sušenkách zvaných crackery, krásné tradici rozesílání vánočních pohlednic a dalších zvycích se dozvíte z doprovodných textů naší výstavy.
A nebude chybět ani řada zajímavých receptů spojených s nejkrásnějšími svátky v roce, a to jak českých, tak těch z ciziny,“ z Milina Matulová z třešťského muzea.

  • Facebook
  • Twitter