Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vánoční stromy na Vysočině se začínají rozsvěcet

/
/
/
1182 ZobrazeníVětšina měst na Vysočině tento víkend chystá rozsvícení svého vánočního stromu. Poprvé ale díky koronaviru budou náměstí prázdná, žádné vánoční trhy, ani popíjení svařáku při poslechu koled. Letošní rozsvícení vánočních stromů je zkrátka jiné, některá města přešla dokonce k online přenosu.

V sobotu 28. listopadu, den před začátkem adventu se také rozsvítil za zvuků koledy Vánoční strom v Bystřici nad Pernštejnem. Strom pochází z Velkých Janovic a pro letošní rok má úplně novou výzdobu, žhnoucí baňky a světelné lehce problikávající řetězy. Nechybí také každoroční vyřezávaný betlém a oblíbená zvonička. Protože je každoroční dovážení vánočního stromu velice nákladné a komplikované, nechalo město vysadit před kostelem jedli, která by měla za pár let dovážené stromy nahradit.

Vánoční strom už také zdobí náměstí v Havlíčkově Brodě – psali jsme o tom ZDE. Světlá nad Sázavou letos připravila novinku v podobě předvánoční procházky městem. Více se dočtete ve článku Ve Světlé nad Sázavou připravují předvánoční procházku městem.

  • Facebook
  • Twitter