Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vánoční strom bude mít Jihlava z Těmic u Kamenice

/
/
/
1393 ZobrazeníPo dlouhých úvahách jak sehnat Vánoční strom šetrně s ohledem na kůrovcovou kalamitu se náhle objevilo jasné řešení. V září nabídl soukromník z Těmic u Kamenice městu krásný strom s povolením ke kácení. Po prvním pohledu na strom město na nabídku kývlo. Převoz stromu proběhne v týdnu od 18. do 22. listopadu a město vyjde na necelých 100 tisíc.

„Strom vybírá odbor životního prostředí jihlavského magistrátu a většinou se vybere takový, který má povolení ke kácení a splňuje minimální estetické požadavky – je pevný, rovnoměrný a velký na to, aby se dal dobře odříznout a dopravit,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí jihlavského magistrátu Katarína Ruschková.

Přesun stromu vyjde na 98 tisíc, přičemž doprava a její zajištění tvoří více jak polovinu nákladů. Vánoční strom z Těmic u Kamenice bude zdobit Masarykovo náměstí při adventní akci Jihlava k Vánocům. Bude ozdoben novým osvětlení, které má být ve tvaru vloček. Celková cena za nové osvětlení stromu, doplněné o nová světla na jarmareční stánky vyjde na 200 tisíc korun.

Více o Jihlavě k Vánocům naleznete zde.

  • Facebook
  • Twitter