Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vánoce s Kalamajkou

/
/
/
556 ZobrazeníV podvečer první prosincové neděle přivítal členy folklorního souboru Kalamajka plně obsazený historický sál Staré radnice v Havlíčkově Brodě. Právě na bronzovou adventní neděli si zde Kalamajka, pod taktovkou zakladatelky souboru Lucie Honsigové, připravila vánoční program.

Pásmo bylo složené z několika samostatných částí, které na sebe navazovaly. Nejprve se dospělí představili irskou pohádkou z pera Karla Havlíčka Borovského Král Lávra. „Pásmo jsme měli připravené už v roce 2021 na oslavu dvoustého výročí narození tohoto velikána, ale kvůli covidu nebylo možné s jejím nastudováním vystoupit. Protože téměř všechny pohádky mají šťastný konec, tak nejen lazebník a holič Kukulín byl králem omilostněn, ale i Kalamajka nakonec své nastudování Krále Lávry, proložené tanci, mohla předvést publiku,“ přiblížila Lenka Žáková ze souboru Kalamajka Havlíčkův Brod.

Fotoreportáž Luboš Vácha


Následovalo vystoupení nejmladších dětí s písničkou Když jsem já sloužil a starších dětí s valčíkovým tancem. „Celý program jsme zakončili mluvenými koledami, kterých se s dětským nadšením a roztomilostí ujaly opět kalamajkové děti a potom už jsme všichni společně i s publikem přivítali vánoční čas tradičními českými koledami. Velmi si vážíme, že pozvání na naše vystoupení přijali naši rodinní příslušníci, široká veřejnost a v neposlední řadě i zástupce Města Havlíčkův Brod místostarosta Vladimír Slávka a přišli nás podpořit,“ uzavřela Lenka Žáková.

  • Facebook
  • Twitter