Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vánoce, čas splněných přání: Dobrovolní hasiči z Ledče pořádají sbírku pro rodiny s dětmi

/
/
/
778 ZobrazeníLedečtí hasiči se stejně jako v uplynulých letech pokusí zpříjemnit vánoční svátky těm, kteří procházejí těžkou životní situací a nemohou Vánoce trávit v pohodlí domova, se svými blízkými a v dostatku všeho potřebného.

Tentokrát sbírkou konkrétních věcí pomohou dětem z Charitních domovů Havlíčkův Brod a Humpolec a rodinám s dětmi, využívajících Šipku – sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi a Středisko rané péče Havlíčkův Brod. Přispět může do 12. prosince každý.

„Na rozdíl od minulých let je letošní podpora potřebným více konkrétní. Nejedná se o anonymní sbírku hraček, jak tomu bylo doposud, ale dárci budou přesně vědět, komu konkrétní věcí udělají radost a komu přesně pomůžou,“ svěřila koordinátorka projektu Jana Doležalová ze Sboru dobrovolných hasičů Ledeč nad Sázavou s tím, že součástí projektu je představení a přiblížení existence a činnosti tří sociálních služeb, které fungují pod Oblastní charitou Havlíčkův Brod a pomocí potřebným se zabývají.

„Velmi si vážíme toho, že si ledečtí hasiči vybrali naše služby a pomůžou rodinám s dětmi, které využívají hned několik námi poskytovaných sociálních služeb. Vánoce jsou čas splněných přání, a některá z nich si děti za nezištné podpory dobrovolných hasičů z Ledče nad Sázavou, splní,“ děkuje Kateřina Svobodová, ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod spolu s vedoucími konkrétních sociálních služeb.

Charitní domovy Havlíčkův Brod a Humpolec pomáhají rodičům samoživitelům a těhotným ženám v nepříznivé životní situaci, která je spojená se ztrátou bydlení.

Tyto služby dárce žádají o konkrétní věci, které pomůžou a udělají radost:
vybavení do školy na výtvarnou výchovu – tempery, štětce, pastelky, čtvrtky, barevné papíry a jiné
sportovní boty – kopačky vel. 35
výbavička na miminko vel. 68 (oblečení, hygiena, kosmetika,…)
baťůžek do školky
baťůžek pro 10letou slečnu do školy

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Šipka, která poskytuje odbornou podporu a pomoc rodinám v nepříznivé životní situaci ocení:
hygienické potřeby pro rodinu s dětmi
společenské hry (Double, Times Up,…)
pastelky, papíry a jiné výtvarné potřeby
fotbalový míč
dětskou vkládačku

  • Facebook
  • Twitter