Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V sobotu mohou zájemci darovat potraviny a drogerii nejen pro seniory a matky samoživitelky

/
/
/
554 ZobrazeníV sobotu 23. dubna proběhne po celé České republice jarní kolo Sbírky potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Obyvatelé Jihlavy a okolí budou moci přijít nakoupit a darovat trvanlivé potraviny a hygienické potřeby do supermarketu Lidl v Okružní ulici. Sbírka bude probíhat od 8.00 až do 18.00.

Vybrané potraviny a hygienické potřeby pomohou například místním seniorům, rodičům samoživitelům, nemocným či postiženým lidem. O distribuci potravin se postará Oblastní charita Jihlava, která je členem Potravinové banky Vysočina.

„V současné době světem hýbe vlna solidarity a pomoci pro ukrajinské běžence, ale nesmíme zapomínat i na lidi u nás, kteří se dostali díky navyšování energii a inflace do finančních problémů a nepříznivé sociální situace,“ apeluje na veřejnost Ida Kopalová Mitisková, pracovnice Záchranné sítě pod Oblastní charitou Jihlava. Za poslední půlrok evidují terénní pracovníci jihlavské charity navýšení počtu seniorů a matek samoživitelek, kteří se ocitli v nouzi zhruba až o 45–50 %. Právě jim by měla být primárně poskytnuta potravinová pomoc ze sobotní sbírky.


V současné době je potravinový sklad Oblastní charity Jihlava téměř vydaný ze svých zásob, a tak pracovníci jihlavské charity spolu s dobrovolníky vyhlížejí s očekáváním nadcházející sobotu. Lidé, kteří zavítají do supermarketu Lidl v Okružní ulici dostanou u vstupu letáček, na kterém je uvedený nákupní seznam potřebných položek. Nashromážděné potraviny a drogerie pak budou rozdělovány do balíčků a Oblastní charita Jihlav je bude distribuovat lidem v nouzi na základě sociálního šetření a potvrzení od konkrétního úřadu.

Ida Kopalová Mitisková se ohlíží za minulou Sbírkou potravin: „V loňském roce se vybralo v jarním kole Sbírky potravin 1 156 kg potravin a drogerie a v podzimním kole ještě o něco více 1 182 kg.“ Jihlavané darovali pro Oblastní charitu Jihlava v roce 2021 v součtu téměř 2,5 tuny potravin a drogerie. Podaří se v jarním kole dostat na podobná čísla? „To záleží jen a jen na solidaritě dárců. Předem jim děkujeme za zapojení do potravinové pomoci,“ dodává Ida Kopalová Mitisková.

Fotoreportáž z minulých potravinových sbírek

  • Facebook
  • Twitter