Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V rukou pelhřimovských kriminalistů skončila internetová podvodnice

/
/
/
440 ZobrazeníPelhřimovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality odhalili čtyřiadvacetiletou ženu, která inkasovala zálohy mimo jiné na štěňata dvou ras. Ta nabízela prostřednictvím internetu k prodeji, ale nevlastnila je. Od zájemců vylákala téměř osmdesát tisíc korun.

„Kriminalisté zahájili prověřování podezření ze spáchání trestného činu na začátku října na základě oznámení od poškozeného, který koncem letošního června zareagoval na nabídku prodeje štěněte Shiba Inu. Po domluvě s prodejcem uhradil na bankovní účet zálohu v řádu několika tisíc korun. Nedočkal se ale ani štěňátka, ani vrácení peněz. Kriminalisté začali shromažďovat další a další případy obdobných podvodů z celé republiky. Sedmnáct poškozených se tak ocitlo na seznamu jednoho podvodníka,“popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté ženu vypátrali na Karlovarsku. „Na základě získaných informací a shromážděných důkazů jsme zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetileté ženy, která byla obviněna z trestného činu podvodu. Za spáchání uvedené trestné činnosti obviněné ženě hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodal Martin Petrák, vedoucí oddělení hospodářské kriminality.

Žena byla obviněna z toho, že v době od poloviny letošního března do konce června vylákala pod různými smyšlenými jmény od téměř dvou desítek osob finanční zálohu na dodání nabízených štěňat a elektroniky. „Prostřednictvím internetu nabízela k prodeji štěňata ras Shiba Inu a Husky a dále také herní konzoli, přičemž ve skutečnosti nic z uvedeného ani nevlastnila. Od zájemců si nechala na různé bankovní účty posílat tisícové zálohy a vyinkasovala tak přes šestasedmdesát tisíc korun,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter