Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V pondělí se otevírají brány Jihlavského podzemí

/
/
/
1083 ZobrazeníOd pondělí 25. května se vrací do provozu Jihlavské podzemí. Po více než dvouměsíční vynucené přestávce se otevírá pro turisty ve stejnou otevírací dobu, jak jsou na ni návštěvníci zvyklí.

Přístupné budou všechny tři okruhy, tedy společně s historickým podzemím i okruh Alfa – kryt civilní obrany a Jihlavské kolektory. Návštěvníci budou muset dodržovat všechna hygienicko-bezpečnostní opatření.

„V květnu začínáme v 9.00 a poslední prohlídka se koná v 16.00. Od června skočíme hned do prázdninového provozu, který bude trvat do srpna, otevřeno budeme mít po všechny dny v týdnu od 9.00 do 17.00. Prohlídky s průvodcem začínají vždy v každou celou hodinu, kromě 13.00, kdy máme polední pauzu. V případě zájmu turistů jsme však připraveni otevírací dobu rozšířit,“ uvedla Martina Zachová, provozní prohlídkového okruhu.

Zatímco první dvě trasy jsou otevřeny denně, Jihlavské kolektory lze navštívit pouze v sobotu po předchozí rezervaci v rezervačním systému na našich webových stránkách www.jihlava.cz v sekci pro návštěvníky, rezervační systém se uzavírá vždy ve čtvrtek o půlnoci.

Pro bezpečnost návštěvníků jsou v podzemí nastavena opatření, která je třeba důsledně dodržovat. Samozřejmostí je zakrytí nosu a úst, dezinfekce rukou u vstupu a dodržování bezpečného odstupu. Po každé prohlídce bude podzemí ventilováno. Na polovinu bude snížena kapacita osob na okruhu historického podzemí. „Je žádoucí, aby návštěvníci po zakoupení vstupenky čekali na zahájení prohlídky na nádvoří před vstupem do objektu, průvodci si je před každou prohlídkou vyzvednou,“ doplnila Martina Zachová.

  • Facebook
  • Twitter