Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dětskýma očima Lenky Klofáčové Pavézkové v Jihlavě

/
/
/
605 ZobrazeníKavárna Muzeum v Jihlavě hostí od v úterý 26. května výstavu Lenky Klofáčové Pavézkové nazvanou Dětskýma očima. Jedná se o jedno z prvních přestavení autorčiny tvorby pro děti.

Autorka se sice narodila v Bruntále, ale žije a pracuje v Jihlavě. V Kavárně Muzeum se mohli návštěvníci s její tvorbou potkat už třikrát, nikdy to ale nebyla tvorba určená dětem. Přitom, jak říká sama autorka, k dětské ilustrativní tvorbě tíhla odjakživa.
„Vždy mě bavila ta barevnost a hravost. Malovala jsem obrázky do dětských pokojíčků, veselá trička a pohlednice. Ovšem vždy mi tyto obrázky připadaly málo „umělecké“ na to, abych je přizvala na nějakou moji výstavu. Postupem času jsem si snad více a více uvědomovala, že si chci v dnešním uspěchaném světě toto dětské snění užívat. Zastavit se a dovolit si hrát. Hravýma očima zkoumat zvířecí svět. Dětská tvorba se tak stala pro mě důležitější.“

Výstava je tedy jedno z jejích prvních představení tvorby pro děti ve výstavním prostoru. O tom, že i obrázky pro děti mohou být uměleckým dílem, se můžete přijít přesvědčit do Kavárny Muzeum od 26. května do 6. července.

  • Facebook
  • Twitter