V Pelhřimově se po páté bojovalo o obřího pěšce – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

V Pelhřimově se po páté bojovalo o obřího pěšce

/
/
/
593 Zobrazení



Po páté pořádal Šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov šachový turnaj v rapid šachu pro všechny příznivce této královské hry v rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů a na zakončení šachové sezóny 2017-2018.  
Turnaj se konal tradičně na VOŠ a Střední škole hotelové Pelhřimov v sobotu 9. června a zúčastnilo se ho celkem 78 hráčů a hráček nejenom z kraje Vysočina. Hrálo se o obřího pěšce z koláčů, jehož sponzorem byla společnost Domácí jídelna, s. r. o., na devět kol, tempem 15 min. pro každého hráče a ač bylo velmi teplé počasí, nikdo neodstoupil a všichni vydrželi hrát až do konce. Hrál se jeden společný turnaj a první tři v celkovém pořadí obdrželi poháry, první tři nejlepší z Pelhřimova plakety a dále bylo vyhodnocování podle kategorií dle propozic – 1.-3. místo obdrželi medaile a diplomy a každý hráč účastnickou medaili, cenu, tašku s dárky a výborný tvarohovomakový koláč z Pelhřimovského pěšce.

Kategorie ELO nad 1500
1 9 Zelený Tomáš CZE 1746 ŠK Caissa Třebíč z.s. 7,5 40,5 52,0 43,00
2 3 Peltan Zdeněk CZE 1949 TJ Spartak Pelhřimov 7,0 43,5 56,0 43,00
3 2 Pavlíček Robert CZE 1962 TJ Jiskra Humpolec 7,0 43,0 53,5 39,50

Kategorie ELO do 1500
1 32 Jaroš Jan CZE 1271 TJ SpartakPelhřimov 6,0 41,0 51,5 31,00
2 21 Havelka Vladislav CZE 1453 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 6,0 37,5 48,0 28,75,
3 73 Veřtát Jakub CZE 1000 Kamenice nad Lipou 5,5 37,0 47,0 25,75

Kategorie H16
1 69 Pavlíček Matěj CZE 1000 ZŠ Kamenice nad Lipou 6,0 36,5 47,5 30,50
2 27 Kaňka Lukáš CZE 1316 TJ Spartak Pelhřimov 6,0 36,5 46,0 27,00
3 22 Zeman Lukáš CZE 1451 TJ Spartak Vlašim 5,5 37,5 47,5 26,50

Kategorie H14
1 24 Ecler Matěj CZE 1383 TJ Spartak Pelhřimov 6,0 37,0 46,0 29,50
2 14 Zelený Ondřej CZE 1559 ŠK Caissa Třebíč z.s. 5,5 37,0 46,5 25,00
3 20 Vyhnálek Jan CZE 1485 TJ Spartak Pelhřimov 4,5 36,0 46,5 19,00

Kategorie D14
1 49 Brabencová Aneta CZE 1018 TJ Jiskra Humpolec 4,0 32,0 41,0 16,00
2 62 Kaňková Nikola CZE 1000 TJ Spartak Pelhřimov 4,0 31,0 39,5 16,0
3 61 Kasalová Nikola CZE 1000 TJ Spartak Pelhřimov 4,0 26,5 33,5 10,50

Kategorie H12
1 25 Zedníček Filip CZE 1378 Gambit Jihlava 5,0 37,0 46,5 23,00
2 28 Edr Michal CZE 1308 TJ Spartak Pelhřimov 5,0 32,0 41,5 19,75
3 42 Kocman Patrik CZE 1095 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 5,0 28,0 37,5 16,50

Kategorie D12
1 46 Vodičková Tereza CZE 1042 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3,5 27,0 36,0 9,75
2 64 Kostková Kateřina CZE 1000 ŠK Světlá nad Sázavou 3,5 25,5 32,0 9,75

Kategorie H10
1 23 Jun Robert CZE 1397 TJ CHS Chotěboř 5,5 29,5 38,5 21,25
2 47 Vondra Filip CZE 1036 Gambit Jihlava 5,0 30,5 40,0 19,00
3 63 Kolman Martin CZE 1000 TJ Spartak Pelhřimov 5,0 30,5 39,5 19,00

Kategorie H08
1 38 Jun Rostislav CZE 1109 TJ CHS Chotěboř 4,5 35,5 45,0 19,50
2 52 Brož Pavel CZE 1000 ŠK Světlá nad Sázavou 3,5 18,0 24,0 7,50
3 67 Makovec Filip CZE 1000 Humpolec 3,0 24,5 31,0 6,50

Důkazem, že turnaj byl pro všechny věkové kategorie, bylo udělení diplomu a ceny pro nejstaršího účastníka a tím byl domácí hráč Jiří Jiroušek (77 let), pro nejmladšího účastníka – a tím byl pětiletý Brož Pavel ze ŠK Světlá nad /Sázavou a pro nejmladší hráčku – mladou dvanáctiletou Terezu Vodičkovou z TJ Jiskra HB.
Bojovalo se do samého konce, hodně rozhodovaly pomocné body a až v posledním kole se rozhodlo o vítězi celého turnaje a tím se stal se 7,5 b Tomáš Zelený ŠK Caissa Třebíč, druhé místo získal hráč TJ Spartak Pelhřimov Zdeněk Peltan se 7 b, o půl pomocného bodu méně vybojoval také se 7 b třetí místo obhájce loňského vítězství Robert Pavlíček TJ Jiskra Humpolec, 7 b uhrál, ale s menším pomocným ohodnocením i hráč TJ Sokol Tábor Alois Bartoš a byla to bramborová medaile.
Nejlepším hráčem TJ Spartak Pelhřimov byl Zdeněk Peltán a získal zároveň zlatou plaketu za nejlepšího hráče domácího oddílu, stříbrnou plaketu obdržel se 6 b a celkové 9. místo Jan Jaroš a se stejným bodovým hodnocením s umístěním na 12. místě Pavel Slavík bronzovou plaketu.

Výsledky

  • Facebook
  • Twitter