Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

/
/
/
1000 Zobrazení

Po páté pořádal Šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov šachový turnaj v rapid šachu pro všechny příznivce této královské hry v rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů a na zakončení šachové sezóny 2017-2018.
Turnaj se konal tradičně na VOŠ a Střední škole hotelové Pelhřimov v sobotu 9. června a zúčastnilo se ho celkem 78 hráčů a hráček nejenom z kraje Vysočina. Hrálo se o obřího pěšce z koláčů, jehož sponzorem byla společnost Domácí jídelna, s. r. o., na devět kol, tempem 15 min. pro každého hráče a ač bylo velmi teplé počasí, nikdo neodstoupil a všichni vydrželi hrát až do konce. Hrál se jeden společný turnaj a první tři v celkovém pořadí obdrželi poháry, první tři nejlepší z Pelhřimova plakety a dále bylo vyhodnocování podle kategorií dle propozic – 1.-3. místo obdrželi medaile a diplomy a každý hráč účastnickou medaili, cenu, tašku s dárky a výborný tvarohovomakový koláč z Pelhřimovského pěšce.

3 67 Makovec Filip CZE 1000 Humpolec 3,0 24,5 31,0 6,50

Důkazem, že turnaj byl pro všechny věkové kategorie, bylo udělení diplomu a ceny pro nejstaršího účastníka a tím byl domácí hráč Jiří Jiroušek (77 let), pro nejmladšího účastníka – a tím byl pětiletý Brož Pavel ze ŠK Světlá nad /Sázavou a pro nejmladší hráčku – mladou dvanáctiletou Terezu Vodičkovou z TJ Jiskra HB.
Bojovalo se do samého konce, hodně rozhodovaly pomocné body a až v posledním kole se rozhodlo o vítězi celého turnaje a tím se stal se 7,5 b Tomáš Zelený ŠK Caissa Třebíč, druhé místo získal hráč TJ Spartak Pelhřimov Zdeněk Peltan se 7 b, o půl pomocného bodu méně vybojoval také se 7 b třetí místo obhájce loňského vítězství Robert Pavlíček TJ Jiskra Humpolec, 7 b uhrál, ale s menším pomocným ohodnocením i hráč TJ Sokol Tábor Alois Bartoš a byla to bramborová medaile.
Nejlepším hráčem TJ Spartak Pelhřimov byl Zdeněk Peltán a získal zároveň zlatou plaketu za nejlepšího hráče domácího oddílu, stříbrnou plaketu obdržel se 6 b a celkové 9. místo Jan Jaroš a se stejným bodovým hodnocením s umístěním na 12. místě Pavel Slavík bronzovou plaketu.