Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Pelhřimově dopadli policisté pachatele loupežného přepadení

/
/
/
641 ZobrazeníHned následující den po loupeži zadrželi policisté v Pelhřimově čtyřicetiletého muže, podezřelého z loupežného přepadení. Muž požadoval v Pelhřimově pod pohrůžkou násilí po jiném muži vydání finanční hotovosti a při činu použil i zbraň. Obviněný recidivista nyní čelí trestnímu stíhání a skončil ve vazbě.

„Muž je obviněný z toho, že ve středu 3. března kolem sedmé hodiny ráno přistoupil na parkovišti v Rynárecké ulici v Pelhřimově k jinému muži a požadoval po něm finanční hotovost. Při tom mu slovně vyhrožoval a v ruce držel nůž. Z obavy o život a zdraví mu napadený muž vydal drobné mince, které měl zrovna při sobě a útočník z místa odešel. Ke zranění přepadeného muže nedošlo,“ popsala událost policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Poškozený vše oznámil na policii a kriminalisté na základě zjištěných poznatků a informací druhý den ráno podezřelého muže vypátrali. „Jednalo se o čtyřicetiletého muže z Pelhřimovska, který má za sebou bohatou trestní minulost a policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. Na základě shromážděných důkazů byl muž obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ dodal Pavel Nováček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl podle informací policistů už v minulosti pro různorodou trestnou činnost sedmnáctkrát soudně trestán a vykonal několik nepodmíněných trestů. Naposledy byl odsouzen v polovině roku 2017, mimo jiné také pro trestný čin loupeže. Z nepodmíněného trestu se vrátil na svobodu v září loňského roku.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Návrh soudce akceptoval a policisté muže eskortovali do vazební věznice. Za uvedenou trestnou činnost mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Případ kriminalisté nadále vyšetřují,“ uzavřela Stanislava Rázlová.

  • Facebook
  • Twitter