Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V pátek pokračovalo v jihlavské charitě velké nasazení při pomoci rodinám z Ukrajiny

/
/
/
632 ZobrazeníOblastní charita Jihlava se zapojila pátým dnem do aktivní pomoci běžencům z válečného území na Ukrajině. Hlavním úkolem tradiční a profesionální organizace, která pomáhá lidem v nouzi, je zabezpečit uprchlíkům především potravinovou pomoc. Pracovníci a dobrovolníci jihlavské Charity se snaží zabezpečit i hygienické potřeby, předávat důležité telefonické kontakty anebo zajišťují občerstvení na jihlavském Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU).

Do pomoci ukrajinským uprchlíkům se zapojili dnes i učitelé a žáci Základní školy Evžena Rošického v Jihlavě. Ti kontaktovali Oblastní charitu Jihlava na základě výzvy na sociálních sítích a dohodli se na vzájemné spolupráci. „Nápad vzniknul na zasedání školního parlamentu,“ prozradil jeden z žáků. A pak už se rychle rozběhla informace o sbírce po celé škole. Ida
„Mám obrovskou radost, že se lidé po těžké koronavirové pandemii a nyní v období války, dokázali takhle semknout a májí obrovskou chuť pomáhat. Těší mě řada laskavých telefonátů, kde se lidé ptají, jak mohou Ukrajincům pomoci. Dnes jsem byla opět mile překvapena, když se ozvali zástupci základní školy Evžena Rošického!“ sdělila Kopalová Mitisková, koordinátorka potravinové pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny.

A děti přišly pomoci darované potraviny a drogerii i naložit do aut. Ze Základní školy Evžena Rošického v Jihlavě odvezli dobrovolníci celkem tři naplněná tranzitní auta a v pondělí budou ještě pokračovat. Jak dívky, tak i chlapci, pomalování ukrajinskými vlajkami a někteří i oblečení ve modrožluté kombinaci, ochotně nosili nashromážděné věci a pomáhali s nadšením nakládat darovaný materiál do přistavených charitních vozidel.


„S ohledem na to, že se nám sklad na sídle Oblastní charity Jihlava už kapacitně naplnil, požádali jsme bratry premonstráty sídlící na nedaleké faře sv. Jakuba o další skladovací prostory, informoval Marek Mašát. Koordinátorka potravinové sbírky za Oblastní charitu Jihlava Ida Kopalová Mitisková doplnila, že i Střední policejní škola v Jihlavě na ul. Tolstého poskytla další skladovací prostor, který je určen především pro občerstvení ukrajinských děti a jejich rodičů, kteří si vyřizuji potřebné náležitosti k oficiálnímu pobytu na území České republiky. Velká migrační vlna uprchlíků, která bude probíhat v etapách, si však vyžaduje průběžné doplňování potravin a hygienických potřeb. Proto Charita Jihlava uvítá další trvanlivé potraviny, plíny nebo dámské vložky.

Válečný konflikt na Ukrajině bohužel neutichá, a naopak je potřeba stále více pomoci. Lidé mohou přispět na sbírku Charity ČR č. ú. 55660022/0800, VS 104. Jedná se o přímou pomoc, která putuje na nákup potřebného materiálu na území Ukrajiny. Pomoci lze i darováním trvanlivých potravin a drogerie.
Sběrné místo je na sídle Oblastní charity Jihlava na Jakubském náměstí č. 2. Příjem materiálu probíhá ve všední dny od 7.00 do 15.00. Více informací na telefonu 731 697 664.

  • Facebook
  • Twitter