Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V pátek nastoupí FC Vysočina Jihlava proti pražskému Vyšehradu

/
/
/
770 ZobrazeníV pátek 5. března nastoupí jihlavští fotbalisté v rámci druhé fotbalové ligy proti FC Slavoj Vyšehrad, začátek utkání je ve 14.00 na jihlavském stadionu. Poslední vzájemný duel se odehrál ještě v minulé sezoně, kdy domácí zvítězili 4:0 po dvou brankách Stanislava Klobásy a po jedné brance Svobody a tehdy hostujícího záložníka z 1. FC Slovácka Jana Rezka.

Slavoj Vyšehrad prošel obměnou kádru, odešlo až pět hráčů včetně zkušených jmen jako Tomáš Jablonský či útočník Tomáš Dočekal, kteří zamířili pomoci s bojem o udržení ligové příslušnosti do Příbrami. Naopak do kádru Vyšehradu zamířilo hned deset posil. Jedná se převážně o talentované mladé hráče, kteří přišli na hostovávání pomoci se záchranou Slavoji ve druhé lize.

Soupeř FC Vysočina se nachází na posledním místě tabulky, zvítězil pouze v jednom zápase v posledním podzimním utkání doma proti týmu z Blanska 2:1. Jinak si připsal pouze jednu remízu v zápase s vedoucím týmem tabulky na poli v Hradci Králové. Celková podzimní bilance je jedna výhra, jedna remíza a deset proher při celkovém skóre 6:27

V přípravě odehrál soupeř pod vedením trenéra Michala Zacha sedm přátelských zápasů při bilanci 1 výhra – 1 remíza – 5 porážek. V generálce na ligu prohráli se Slavii B 1:2. v sestavě: M. Babka – Stropek (46. Hampl), Burda, Košút (71. Jakab) – Kulig (62. Alexandr), Šandera – D. Procházka (62. Zaradny), Hezoučký (62. Drobílek), Černý (62. Schneider) – Králíček (30. Kříž), Vandas. Jedinou branku Vyšehradu vstřelil v 67. minutě Kříž a korigoval stav utkání na konečných 1:2.

O důležitosti utkání hovořil na předsezonní tiskové konferenci předseda představenstva a sportovní ředitel Lukáš Vaculík. „Nepochybně půjde o důležitý duel. Má to dva aspekty – jde o první duel po dlouhé zimní pauze, a navíc hrajeme v domácím prostředí s týmem, který je na poslední příčce tabulky, tudíž samozřejmě chceme vyhrát. Stejnou touhu bychom ale měli, i kdyby nás v pátek čekal Hradec Králové. Zvlášť, když se nám na podzim nedařilo na našem stadiónu vyhrávat. Chci věřit tomu, že se nám z něj na jaře zase podaří udělat nedobytnou tvrz.“

Jak se těší na utkání s Vyšehradem autor dvou gólů z minulého měření sil útočník Stanislav Klobása: „Je to první zápas po dvou měsících, co jsme strávili na umělce. To natěšení je takové, že se těšíme konečně na přírodní trávník. Jde o první zápas. Natěšení tam je, nechci říkat nervozita, ale takový respekt k prvnímu utkání. První zápasy jsou vždy velice těžké, ale budeme doufat, že to zvládneme.“

Aleš Křeček: „Jde o start do jara, který budeme chtít doma zvládnout za tři body. Navíc se chceme co nejdříve odpoutat od spodních příček tabulky. Půjde tedy o hodně a bude to mentálně hodně náročná bitva. Vyšehrad prošel zimní etapou změn, kdy tam přišlo 9 nebo 10 nových hráčů. Rozhodně ani se čtyřmi body nevzdávají boj o záchranu, k níž budou chtít učinit první krok hned v úvodním kole v Jihlavě. To my ale nemůžeme dopustit, na podzim jsme doma ztratili příliš bodů. Už kvůli našim fanouškům, jejichž absence v hledišti nás samozřejmě velmi mrzí, musíme bodovat naplno.

Máte informace o hře Vyšehradu v zimní pauze? „Cenné poznatky určitě máme. Na živo jsme viděli zápasy s Duklou a také generálku s B týmem Slavie. První zápas po zimní pauze je samozřejmě nevyzpytatelný a tak trochu loterie. Logicky nevíme, s čím na Vysočinu přijede. My se však nechceme soustředit na to, jakým způsobem budeme hrát Vyšehrad, ale na to, jak se budeme na trávníku prezentovat my. A my se našim stylem chceme prosadit a v pátek uspět,“ zdůraznil Aleš Křeček.

  • Facebook
  • Twitter