Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V novoměstské porodnici se vloni narodilo nejvíce Adamů a Amálií

/
/
/
392 ZobrazeníV loňském roce přišlo v novoměstské porodnici na svět 652 dětí, z toho bylo 313 chlapců a 339 holčiček. Nejvíce dětí (70) se narodilo v měsíci červnu. Naopak nejméně jich přišlo na svět v únoru (40). Největší narozené dítě vážilo 4 880 g. To nejmenší pouhých 650 g. Prvorozených dětí bylo 233, druhorozených 298. Na dvě novorozeňátka pak čekalo doma dokonce sedm sourozenců.

Z chlapeckých jmen vedli Adamové (16) následovaní Jany a Matěji (15). Třetím neoblíbenějším chlapeckým jménem byl Jakub (13).
U dívek bodovala Amálie (17). Za ní se umístily Adély a Elišky (14). Třetí příčku v oblíbenosti dívčích jmen držely Rozálie (13).
Objevila se ale i jména méně obvyklá. Z těch chlapeckých to byl například Theo James, Barnabáš, Luka Nataniel nebo Matthias. Mezi dívčí jména se zařadila třeba Antonina Katarzyna, Haley, Lagertha či Neva.

  • Facebook
  • Twitter