Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V novoměstské nemocnici se starají o tělo i o duši

/
/
/
357 ZobrazeníNemocnice Nové Město na Moravě klade důraz nejen na zdravotní péči, ale také na duchovní služby. Už od roku 2007 je pacientům i jejich rodinným příslušníkům k dispozici nemocniční kaplan Vojtěch Hrouda, farář Českobratrské církve evangelické. Zájemcům poskytuje podporu v průběhu léčby, na sklonku života nebo v obtížné životní situaci. Obrátit se na něj mohou i pozůstalí.

Služba je bezplatná a je otevřena každému bez ohledu na jeho světonázor či vyznání. Věřící, kteří preferují setkání s římskokatolickým knězem, se mohou zase obrátit na duchovního svého vyznání. „Přítomnost kněze v nemocnici je vždy po telefonické domluvě. Tato služba zahrnuje pomazání nemocných, svátost smíření, svaté přijímání nebo duchovní rozhovor s pacientem,“ vyjmenoval katolický kněz, který tyto služby pro věřící v novoměstské nemocnici zajišťuje, Sylwester Jurczak.

Věřící římskokatolického vyznání mohou kněze kontaktovat prostřednictvím e-mailu jurczak@dieceze.cz nebo na telefonním čísle 733 741 473. S nemocničním kaplanem se zase mohou spojit telefonem na čísle 566 801 671 nebo 732 228 001. Mohou použít i e-mail vojtech.hrouda@seznam.cz.

  • Facebook
  • Twitter