Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Nemocnici Pelhřimov zahájili očkování klientů pobytových sociálních služeb třetí dávkou

/
/
/
644 ZobrazeníMobilní očkovací tým Nemocnice Pelhřimov vyjel v úterý 19. října poprvé přeočkovat klienty a zaměstnance sociálních zařízení na Pelhřimovsku třetí posilující dávkou proti onemocnění covid-19. Jako první dostali vakcínu zájemci v Domově Jeřabina v Pelhřimově.

Dohromady tam zdravotníci aplikovali jednatřicet dávek. Očkovací tým nemocnice se poté přesunul do Domova pro seniory v Onšově, kde bylo přeočkováno dalších padesát klientů a zaměstnanců.

V následujících týdnech budou tímto způsobem přeočkováni zájemci v ostatních sociálních zařízeních na Pelhřimovsku. Konkrétní termíny domlouvají pověření koordinátoři očkování s představiteli jednotlivých sociálních zařízení. „V nejbližších dnech bude mobilní očkovací tým nemocnice aplikovat posilující dávky očkování například v pelhřimovském domově pro seniory nebo v pacovském domě sociálních služeb,“ informoval ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár.

Přeočkování probíhá vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer/BioNtech a posilovací dávka se primárně doporučuje osobám s poruchami imunity, chronickými onemocněními a osobám starším 60 let. Dále zdravotníkům a zaměstnancům zařízení sociální péče. Dávka je dobrovolná a hrazená zdravotní pojišťovnou.

Úvodní foto: Na snímku dostává třetí posilující dávku proti onemocnění covid-19 ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál, archiv Nemocnice Pelhřimov

  • Facebook
  • Twitter