Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Nemocnici Nové Město na Moravě uzavřeli část interního oddělení

/
/
/
2452 ZobrazeníVzhledem k tomu, že se potvrdil pozitivní test u zdravotníka interního oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě, dala v úterý 24. března Krajská hygienická stanice v Jihlavě pokyn k uzavření části oddělení.

Část interního oddělení je uzavřena, personál má nařízenou povinnou dvoutýdenní karanténu. Zdravotníci, kteří byli s nemocným pracovníkem v kontaktu od středy 18. do pátku 20. března, byli testováni okamžitě, ostatní personál bude testován v pořadí, které doporučí Krajská hygienická stanice. Na oddělení slouží zdravotnický personál, který nebyl v kontaktu s pozitivním pracovníkem.

Pacienti bez příznaků respiračního onemocnění, jejichž zdravotní stav to dovolí, jsou a budou propouštěni do domácího ošetření s doporučením povinné dvoutýdenní karantény. „Rodinní příslušníci ani propuštění pacienti nemusí mít z onemocnění COVID-19 strach, celý minulý týden náš personál používal předepsané ochranné pomůcky, takže riziko přenosu nákazy je minimální,“ ujistila epidemiologická sestra nemocnice Šárka Vidergotová.

„Na celém oddělení proběhla plošná dezinfekce, je pozastaven příjem a překlady pacientů na jiná oddělení. Potřebná akutní a nezbytně nutná vyšetření pacientů probíhají uvnitř oddělení (pojízdný RTG, UZV apod.), jsou zavedena přísná režimová opatření v předávání materiálu. Samozřejmostí je zvýšený hygienický režim celého oddělení (opakovaná dezinfekce všech ploch), také je zakázán vstup ostatnímu obslužnému personálu na oddělení,“ dodává tisková mluvčí Nemocnice Nové Město na Moravě Tamara Pecková s tím, že provoz nemocnice by neměl být výrazně ovlivněn, protože na interním oddělení nosí personál permanentně ochranné prostředky.

„Nemocnice přijímá opatření, která zamezují a minimalizují další šíření této nemoci. Velký dík patří našim zaměstnancům a také krajské hygieně za jejich nasazení vše vyřešit co nejúčinněji a nejrychleji. Věřím, že společnými silami vše zvládneme a že chod interního oddělení bude obnoven co nejdříve,“ věří ředitelka nemocnice Věra Palečková.

  • Facebook
  • Twitter