Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V neděli naposledy na expozici Pavla Matušky do havlíčkobrodské galerie

/
/
/
607 ZobrazeníGalerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě pořádá za účasti autora v neděli 27. června v 15.00 slavnostní dernisáž výstavy Hříchy a hříčky naší doby – výtvarný humor Pavla Matušky.

„Charakteristickými rysy vtipu jsou humorná a úderná pointa, dvojsmysl, paradox a absurdita, tak popisuje tento pojem věda. Malby Pavla Matušky, které primárně naše výstava představuje, jsou realizovány přesně podle této vědecké poučky. Jsou to obrazy plné skrytých významů, slovních hříček a vtipných analogií na české i světové „dějinné“ události, které čekají na reakce diváka. Jeho malířské vyjádření vtipu vychází z ryze českého kontextu. Rád využívá nejrůznějších přesmyček a slovních hříček, na něž je čeština neobyčejně bohatá, jiné jeho obrazy předpokládají alespoň marginální znalost základních historických, literárních či zeměpisných reálií. Jak název napovídá, autor opravdu velmi rychle a trefně reaguje na aktuální dění současného světa, ať už se jedná o ekologickou či politickou krizi, společenskou reakci na hnutí #Me Too nebo naposledy o světovou pandemii. Jeho vtip je nakažlivý, nekonečný, nikdy však vulgární,“ popisuje Daniela Růžičková, kurátorka výstavy.

  • Facebook
  • Twitter