Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Malči odhalili pamětní desku historikovi Josefu Kalvodovi

/
/
/
1009 ZobrazeníDvoudenní konference věnovaná malečskému rodáku, historikovi a politologovi Josefu Kalvodovi, vyvrcholila v sobotu 13. května v Malči odhalením pamětní desky, kterou věnovali účastníci akce.

Slavnostního odhalení se zúčastnilo několik desítek účastníků konference a další zájemci nejen z Malče. Na zámecké zdi už v pondělí instalovali majitel zámku Václava Macháček-Rieger a výtvarník a autor desky Radomír Dvořák pamětní desku, která připomíná, že naproti zámku se 15. ledna roku 1923 narodil Josef Kalvoda, jehož pohnuté osudy symbolizují tragiku dvacátého století.

Ve třech panelových debatách se na tři desítky účastníků věnovalo nejen životním osudů a dílu historika a politologa z Vysočiny, ale také historickým událostem a jejich přesahem do současnosti.

Jména Josefa Kalvody bude také připomínat několikadenní akce nazvaná Podzimní škola Josefa Kalvody, které se každoročně na konci října mohou zúčastnit nejen zájemci o dílo Josefa Kalvody, ale také o historii, politologi a dění kolem sebe.

  • Facebook
  • Twitter