Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V létě by se mohla začít stavět další část obchvatu Havlíčkova Brodu

/
/
/
1231 ZobrazeníZahájení stavby jihovýchodního obchvatu se o mílový krok přiblížilo. Stát vlastní všechny pozemky a na výstavbu jihovýchodního obchvatu bylo vydáno stavební povolení. Ředitelství silnic a dálnic již vyhlásilo i veřejnou soutěž na dodavatele stavby.

„Za poslední dva týdny přišly dvě dobré zprávy. Tou první je, že byl vynesen rozsudek, kterým krajský soud zamítl žalobu pana Hrtúse proti vyvlastnění posledních pozemků, které nám chyběly. Druhá zpráva říká, že od pondělí 13. května je pravomocné stavební povolení na dlouho připravovanou stavbu,“ upřesnila Marie Tesařová, ředitelka Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správa Jihlava.
Ředitelství silnic a dálnic zároveň vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele stavby. Termín otevírání obálek je stanoven na první polovinu června. Některé objekty obchvatu bude financovat město. Jde především o chodníky a veřejné osvětlení. „Město Havlíčkův Brod je připraveno a těší se spolupráci. Jihovýchodní obchvat už moc potřebujeme,“ dodal starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl.

  • Facebook
  • Twitter