Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ambicí nového coworku v Humpolci je spojovat

/
/
/
609 ZobrazeníSdílené kanceláře, zasedací místnost pro konání porad nebo konferencí, nabídka školení i rozvojových seminářů nebo kavárna. To vše nabízí nové coworkingové centrum COWORK:S, které bylo v úterý 14. května otevřeno v humpolecké Hradské ulici.

A právě v kavárně našly práci už čtyři ženy, které dosud byly vzhledem ke svému zdravotnímu hendikepu dlouhodobě v evidenci úřadu práce.
I když je humpolecký cowork ještě v plenkách, díky tomu, že jeho protagonisté předem vznik sdíleného pracovního prostoru v Humpolci avizovali, zaujal už celkem třináct coworkerů, tedy podnikatelů, kteří tu v rámci své práce i svých pracovních cest najdou kancelář a zázemí. Předseda představenstva Coworkingového družstva Spolu, jenž humpolecký cowork vlastní a provozuje, Vít Skála je pozitivní situací na pomyslné startovní čáře projektu potěšen. „Jsme rádi, že zájem o využití prostor potvrzuje výsledky průzkumu, který jsme si udělali před ostrým rozjezdem coworku. Vysoká účast příznivců na slavnostním otevření je dalším důkazem, že coworkingové centrum je atraktivní i na relativně malém městě, jako je Humpolec,“ mínil Vít Skála.
V současné době je coworkerům k dispozici sdílení pracovních prostor v kavárně o třiceti místech a oddělená zasedací místnost s dvaceti místy. Tu je možné pronajmout i jako celek na hodinu a více pro uzavřená jednání, školení týmů či menší semináře. A to i zájemcům, kteří nejsou registrovaným členem coworkingu.
Další plány zakladatelů coworku jsou nemalé. V létě se otevře na stejné adrese druhá část, kde budou uzavřené kanceláře a takzvaná open space pracovní místa, která budou přístupná pouze členům coworku. V prostorách coworkingu se také počítá s poradenstvím pro začínající podnikatele, s vytvořením dalších nástrojů pro vzájemné propojování kontaktů i s koncentrací firem zaměřených na sociální podnikání. Poslední zmíněné subjekty totiž dokážou dát práci a motivaci lidem, kteří dlouhodobě nemohou kvůli svému sociálnímu nebo zdravotnímu hendikepu najít zaměstnání. A přitom za určitých podmínek pracovat mohou, a hlavně po zaměstnání touží. „Vytvořili jsme takzvaný ekosystém fungujících sociálních podniků, které se propojily do funkční sítě podílející se na jednotlivých činnostech centra. Od sociálních podniků bereme suroviny a technologie pro kavárnu, jiný sociální podnik bude zajišťovat profesionální úklidové služby, další cateringové občerstvení u větších akcí, specializovaný sociální podnik zastřešuje marketingové aktivity. V prostorách centra bude sídlit též spolek Sociální podniky z Vysočiny, z. s. Věříme, že další sociální podniky postupně zapojíme a že díky našim aktivitám i další prospěšné sociální podniky v regionu vzniknou,“ upozornil na důležitý společenský rozměr Vít Skála.
Kromě silného důrazu na sociální a environmentální aspekty je COWORK:S také iniciátorem systémového propojení samostatných nezávislých coworkingů. Jedná se o výhru jak pro uživatele jednotlivých coworkingů, kteří na základě jednoho paušálu budou mít přístup do coworkingů v řadě různých měst, tak pro samotné provozovatele coworkingů. Ti se tak rázem stanou atraktivnější pro své stávající členy a mohou se těšit i z příjmů z lidí, kteří by do takového coworkingu jinak nezavítali. Aby toto propojení bylo pro všechny co nejjednodušší, vyvíjí Coworkingové družstvo Spolu prostřednictvím jednoho ze svých členů aplikaci, která pořeší vše potřebné. Vývoj této aplikace může každý podpořit prostřednictvím kampaně na Hithit na webové stránce http://bit.ly/2GDp1fN, která právě běží. Všechny tři coworkingy, které na Vysočině působí, se již k tomuto propojení přihlásily a postupně se připojují další.
Coworkingová centra jsou fenoménem 21. století. V současné době jich je v České republice už přes osmdesát. Nabízejí cenově výhodné kancelářské prostory pro lidi na volné noze a menší firmy. Zároveň poskytují poradenství a osvětu v oblasti podnikání, marketingu a šetrného přístupu k životnímu prostředí. Provozovatelem coworkingu v Humpolci je sociální podnik Coworkingové družstvo Spolu, které je otevřené novým členům.

  • Facebook
  • Twitter