Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Jihlavská polytechnika si vyměnila studenty s Užhorodskou národní univerzitou

/
/
/
93 Zobrazení

Sedmým rokem pokračuje spolupráce Katedry cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) a Fakulty cestovního ruchu Užhorodské národní univerzity. Od roku 2013 do roku 2018 proběhlo jedenáct týdenních výměnných pobytů. V letošním roce navštívila skupina ukrajinských kolegů Jihlavu ve dnech 13. – 16. května.

Letošní studentský workshop byl na téma Kulturní cestovní ruch Vysočiny a Zakarpatské Ukrajiny. Za každou z univerzit se ho zúčastnilo deset studentů a dva akademičtí pracovníci. Oficiální program byl slavnostně zahájen paní prorektorkou pro strategii a vnější vztahy Alenou Štěrbovou a naši ukrajinští hosté byli také přijati panem radním Kraje Vysočina Martinem Hyským a paní vedoucí Oddělení kanceláře hejtmana Kateřinou Svobodovou.
Studenti byli rozděleni do pěti mezinárodně smíšených týmů, které se zabývaly problematikou kulturního života a kulturních zvyklostí, historickými pamětihodnostmi a jinými atraktivitami obou regionů. Zároveň měli možnost srovnat podmínky studia na partnerské škole.
V rámci bohatého programu navštívili studenti s doprovodem město Telč, které je zapsané na seznamu památek UNESCO a nechyběla ani prohlídka jihlavské Zoo. Mimo Vysočinu strávili studenti celý den na terénní exkurzi v Praze, kde absolvovali prohlídku historických památek centra Prahy, při které plnili zadané úkoly průvodcovské činnosti a připravovali podklady pro závěrečné prezentace.
Spolupráce vyvrcholila přehlídkou jednotlivých prezentací a vyhlášením vítězné prezentace.
Podle reakcí účastníků obou vysokých škol se setkání i přes nepřízeň počasí vydařilo a tito studenti a učitelé se znovu setkají v září 2019 tentokráte již v Užhorodu.

  • Facebook
  • Twitter