Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V jihlavské nemocnici vyšetří znaménka

/
/
/
632 ZobrazeníDo Dne melanomu se zapojují v Jihlavě. V nemocnici vyšetří zájemcům podezřelá znaménka. Nutné je se objednat, předpokládá se, že se stihne vyšetřit až stovka lidí. Termín je určený na pátek 20. května.

V jihlavské nemocnici budou pacienty vyšetřovat kožní lékařky pod vedením lékařky Zuzany Nevoralové. Jihlavské dermatologické oddělení má certifikát pro vyšetřování pigmentových afekcí, Evropského dne melanomu se účastní více než deset let. „O vyšetření mají obecně větší ženy, nejvíce ve středním věku. Chodí ale i děti a starší obyvatelé až do 90 let,“ dodává lékařka Zuzana Nevoralová.

Letos budou zájemci vyšetřováni v časech od 8.00 do 14.00 v kožních ambulancích, které se nacházejí v ambulantní části kožního oddělení (přízemí interního pavilonu). Dveře budou označeny cedulí Den melanomu. Objednání bude možné telefonicky na čísle 567 157 494 od 9. do 10. května v rozmezí 8.00 až 12.00.
Vyšetření se bude skládat z krátkého rozhovoru a samotného vyšetření. Podezřelé útvary budou navíc vyšetřeny dermatoskopem. Vyšetření je rychlé a nebolestivé, jedná se o speciálně zvětšenou lupu. Na závěr dostanou všichni letáčky s instrukcemi ke správnému vyšetřování „mateřských znamének“ a ochraně proti slunečnímu záření.

  • Facebook
  • Twitter