Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V jihlavské galerii přiblíží příběh vývoje jedné knihy

/
/
/
438 ZobrazeníOblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá v úterý 22. února v 17.00 vernisáž výstavy nazvané 3 kroky od buku …otevřete příběh knižní trilogie. Představí příběh vývoje jedné knihy jihlavského grafického studia Dizen.

Jeho činovníci Marie Musilová, Jan Janeček a Eliška Beránková v roce 2018 založili knihařskou dílnu Buk. O rok později zahájili vývoj ambiciózního projektu, který čerpá výlučně z místních zdrojů. Oslovili umělce, jejichž životy jsou s Vysočinou spjaty: Zbyňka Linharta, Alici Waisserovou a Jantru Šímovou. Knižní trilogii tematizující životní prostředí doprovází autorské písmo Bukvice, navržené Janem Janečkem. Součástí konceptu je i její plánovaná výroba a vydání na Vysočině.

Na výstavě představí díla autorů včetně přípravných skic, která vznikají přímo pro projekt knižní trilogie spolu s její unikátní konstrukcí kombinující prvky hry a knižní publikace s důrazem na cenovou dostupnost. Kniha je určena dětem i dospělým. Pro návštěvníky jsou připraveny pracovní listy, jejichž prostřednictvím mohou do projektu vstoupit: Vybrané příběhy inspirované jihlavskou expozicí budou zveřejněny na výstavě v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, která doprovodí knižní veletrh v roce 2023.

Výstava potrvá do 15. května.

  • Facebook
  • Twitter