Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě zasvětí poslední zářijový týden houbám

/
/
/
382 ZobrazeníV pátek 23. září se od 17.00 uskuteční v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava přednáška Jiřího Burela Houby rašelinišť. Naváže na to sobotní vycházka s jihlavskými mykology v okolí Třeště.

V přednášce bude představeno základní rozdělení rašelinišť i to jak se liší, jak vznikají a kde je najdeme, dále charakteristické rostliny na nich se vyskytující i využití rašeliny. Hlavní částí přednášky pak bude představení specifické mykoflóry rašelinišť s využitím seznamu indikačních druhů pro habitat 7140 Přechodová rašeliniště a třasoviště a 91D0 Rašelinný les. Prezentováno bude 40 druhů typických pro lesní i bezlesní rašeliniště, a to jak druhů velmi hojných, tak naopak mimořádně vzácných.

V sobotu 24. září budou mít zájemci možnost vyrazit se členy Mykologického klubu Jihlava na houbařskou vycházku. Sraz je v 9.00 na parkovišti u rybníka Radkovec poblíž Třeště. Vycházka bude okomentována odborným výkladem k nalezeným houbám.

Další akcí, kterou připravuje jihlavské muzeum ve spolupráci s Mykologickým klubem Jihlava bude dvanáctá výstava hub od pátku 30. září do soboty 1. října.

  • Facebook
  • Twitter