Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě se mimořádně rozezní ampliony, připomenou 17. listopad

/
/
/
595 ZobrazeníPři příležitosti státního svátku bude ve středu 17. listopadu v 17.15 hod z amplionů krizového řízení mimořádně slyšet píseň Motlitba pro Martu od Marty Kubišové. Město Jihlava se tak připojí k iniciativě spolku Díky, že můžem.

Jihlava se zapojí do oslav státního svátku přehráním ikonické písně Modlitby pro Martu v městském systému amplionů.

Vedení města souhlasí s myšlenkou spolku, že zejména v této nelehké situaci, ve které se vlivem další vlny pandemie Covid-19 ocitáme, je důležité nezapomínat na události související se 17. listopadem 1939 i 1989, zejména pro jejich význam a symboliku. „Hledali jsme proto cestu, jak lidem umožnit tento den uctít a oslavit a především předat dětem a mladé generaci odkazy, které s tím souvisejí. Třeba právě zvuk amplionů se známou písní přiměje rodiče vysvětlit dětem, co to vlastně slavíme za svátek. Pojďme mluvit s dětmi o tom, co je opravdu důležité, pojďme zavzpomínat na tu dobu a pojďme si říct, že pravda a láska a také vztah k vlasti a k občanství jsou hodnoty, které je potřeba udržovat. Je potřeba o nich s dětmi mluvit a je potřeba o nich mluvit jako o základu naší společnosti. Pokud o tyto hodnoty budeme pečovat, tak nám bude dobře,“ myslí si primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Město v rámci celorepublikové připomínky státního svátku pustí píseň Modlitba pro Martu z městských amplionů v úterý 17. listopadu 2020 přesně v 17.15 hodin. Nahrávku už je možné si poslechnout na odkazu zde.

Na sociálních sítích města se v úterý 17. listopadu objeví také anketa s nejvyššími představiteli Jihlavy, ve které každý samostatně řekne, co pro něj znamená 17. listopad.

Celorepublikový organizátor akce, spolek Díky, že můžem, už sedmým rokem pořádá oslavy Korzo Národní 17. listopadu na Národní třídě v Praze. Spolek se skládá ze studentů a mladých lidí, kterým život ve svobodě a demokracii nepřipadá jako samozřejmost, a proto chtějí tyto hodnoty a principy připomínat a dále na nich stavět.

  • Facebook
  • Twitter