Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě pomáhají rodinám s dětmi v situaci rozvodu nebo rozchodu rodičů

/
/
/
319 ZobrazeníRozpad partnerského vztahu je realitou života mnoha dospělých i dětí a je to vždy velmi bolestivé období.
Pomoc na Vysočině nabízí mimo jiné rodinná poradna Jimedis, z. s., v Jihlavě. V rámci Projektu Pomoc rodinám
s dětmi v rozvodových/rozchodových situacích nyní pilotně ověřuje svůj inovativní program pro práci s rodinou v situaci rozpadu.

„V případě, že rozcházející se partneři spolu nemají děti, je rozchod definitivním koncem jejich vztahu. Rozpad partnerského vztahu rodičů nezletilých dětí naopak nikdy koncem není, ale je začátkem často hodně dlouhé společné cesty do neznáma, kterou rodiče absolvují na začátku podle slepé mapy.
Neznámé cesty ve většině lidí probouzejí úzkost, nejistotu, někdy i hněv a pochybnosti. Je ale stále na rodičích, jak rychle začnou do své slepé mapy zakreslovat orientační body a tím zajistí, aby především jejich dítě přestalo být nejisté v nastalé situaci. Naše poradna v tom rodičům může hodně pomoci. Nově jsme pro rodiče také připravili edukační program,“ popisuje odborná konzultantka Ilona Kůrková z rodinné poradny Jimedis.

Program nabízí poradna od počátku října loňského roku a je určený pro rodiče v situaci rozpadu rodiny. „Cílem programu je poskytnout rodičům co nejvíce objektivních informací k situaci, v níž se ocitli, a nasměrovat je k tomu, aby o tom, kdo a jak bude dále pečovat o jejich děti, rozhodli oni sami. Nenechat za sebe a svoje děti rozhodovat instituce.
Víme, že není lehké se o takových věcech domlouvat. Proto i v tomto programu rodičům pomáháme – usnadňujeme jim vzájemnou komunikaci, nabízíme mediaci, pomáháme při sestavování rodičovských plánů,“ dodává Ilona Kůrková.

Rodinná poradna Jimedis, z.s. v Jihlavě v rámci Projektu Pomoc rodinám s dětmi v rozvodových/rozchodových situacích, reg. č. CZ.03.2.X/0.0/0.0/17_076/0011433 pilotně ověřuje svůj inovativní program pro práci s rodinou v situaci rozpadu.

Více o programu na: https://www.jimedis.cz/ a https://www.facebook.com/jimedis.

Úvodní foto: archiv rodinné poradny Jimedis, z. s.

  • Facebook
  • Twitter