V Jihlavě a okolí znovu s rouškami ve veřejných budovách a MHD | Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

V Jihlavě a okolí znovu s rouškami ve veřejných budovách a MHD

/
/
/
630 ZobrazeníO víkendu na Jihlavsku přibyly čtyři nové případy onemocnění Covid-19. V samotné Jihlavě je zatím deset nemocných. Podle hygieniků se dá čekat další nárůst nemocných. Proto se krizový štáb usnesl, že na území obcí s rozšířenou působností Jihlava znovu zavede povinnost nosit roušky v některých veřejných zařízeních a ve službách.

Vyžadovány budou především v prostředcích MHD nebo ve službách kadeřnic, kosmetiček, pedikérek apod. Ve velkých obchodech a nákupních centrech na Jihlavsku, ve všech zdravotnických zařízeních i ambulantních a v sociálních službách včetně odlehčovací a domácí péče a všude tam, kde je běžný kontakt na vzdálenost 1,5 metru a nižší, budou také povinné roušky.

Samozřejmostí je také povinnost důkladné dezinfekce ve všech těchto prostorách. Roušky budou povinné také na hromadných veřejných akcích. Doporučené je také dodržování rozestupů mezi lidmi na vzdálenost dva metry vyjma osob patřících do společné domácnosti.

Toto opatření vstoupí v platnost od úterý 14. července od 15.00 do odvolání. Zavedení opatření ve firmách a na ostatních úřadech je v kompetenci vedení firem a ostatních úřadů. Opatření se budou průběžně upravovat na základě epidemiologické situace.

  • Facebook
  • Twitter