Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Havlíčkově Brodě si připomenou 165. výročí úmrtí Karla Havlíčka, oslavy 200. výročí jeho narození proběhnou v září

/
/
/
806 ZobrazeníVe čtvrtek 29. července uplyne 165 let od úmrtí Karla Havlíčka Borovského (1856). Zástupci města Havlíčkův Brod si v 11.00 připomenou výročí položím květin k jeho pomníku v parku Budoucnost. Zároveň ve čtvrtek navštíví hrob Karla Havlíčka na hřbitově v pražských Olšanech, kde je pochován.

Hlavní program letošních oslav 200. výročí narození slavného spisovatele a novináře (31. října 1821) proběhne v Havlíčkově Brodě v rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 11. září. Ve městě budou tradičně zdarma přístupné památky jako jsou kostely, kulturní instituce, galerie či muzeum. Kromě programu v otevřených historických objektech bude celé odpoledne patřit hudebním a tanečním vystoupením na Havlíčkově náměstí. Nebude chybět ani vyžití pro děti v parku Budoucnost. Vyvrcholením oslav se stane večerní videomapping, ve kterém si účastníci připomenou nejdůležitější momenty ze života Karla Havlíčka.

Více informací na: www.khb200.cz

  • Facebook
  • Twitter