Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Havlíčkově Brodě o vztazích stavařů i jejich klientů

/
/
/
776 ZobrazeníPřednášku o vztazích zákazníků a odborníků ve stavebnictví připravili v Havlíčkově Brodě architekti z architektonického ateliéru 3K Architects ve spolupráci se Střední průmyslovou školou stavební ak. Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě. Uskuteční se v pondělí 25. března ve velkém sále Staré radnice v rámci akcí k 70. výročí havlíčkobrodské školy. 

„Snažíme se narovnat podmínky ve stavebnictví, které se zdají býti neúnosné víc a víc. Sbližujeme světy stavařů a klientů, které si dnes vůbec nerozumí. Bohužel chybou spíše stavařů, kteří jim nedokáží vysvětlit složitost a pracnost dnešních projektů a realizací. Chceme tak obě strany vzdělat a sblížit,“ vysvětluje motivaci, s níž se do vzdělávacích kurzů s kolegy pustili, architekt Roman Kučírek, absolvent stavební školy v Havlíčkově Brodě.

Roman Kučírek, archiv Romana Kučírka

Přednáška předchází dva typy vzdělávacích kurzů, které společně s kolegy připravili. První nazvali Stavaři klientům a vysvětlují v něm klientům celý postup stavby a rekonstrukce rodinného domu. Krok za krokem. „Oni pochopí proces a tím ušetří stovky tisíce korun. Navíc by mohli mít reálnější požadavky a zadání na stavaře. Budou chápat termíny, ceny, rozdíly projektů a realizací ve stavebnictví. Kurz se v Havlíčkově Brodě uskuteční v pátek 26. dubna v Hubbr Coworking v Masarykově ulici.

Druhý kurz věnovali svým kolegům a nazvali ho Stavaři stavařům. „Stavařům vysvětlujeme, že je třeba vyjednat podmínky jejich práce na začátku každého projektu. To bohužel v mnoha případech neumí. Skoro vůbec to neumí, proto ta stavařina vypadá, jak vypadá. Vysvětlit klientovi, co bude obsahem, jaký bude termín, kvalita zpracování a k tomu cena. Na to stavaři zapomínají. Přitom je to klíčové. Příběhů z praxe máme bohužel plno,“ dodává Roman Kučírek. Kurz se v Havlíčkově Brodě bude konat ve čtvrtek 25. dubna také v Hubbr Coworking v Masarykově ulici v Havlíčkově Brodě.

  • Facebook
  • Twitter