Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Havlíčkově Brodě funguje nová poradna pro těžce nemocné a jejich blízké

/
/
/
1525 ZobrazeníNově vzniklá Poradna Mezi stromy v Havlíčkově Brodě zahájila svůj provoz v polovině září. Poskytuje odborné psychosociální poradenství a doprovázení v náročné životní situaci v době vážného onemocnění nebo těžké životní ztráty.

Poradna je určena onkologicky nemocným v jakékoliv fázi jejich onemocnění, nevyléčitelně nemocným v paliativní péči, rodinám a blízkým nemocných, dlouhodobě pečujícím, pozůstalým a také rodičům po perinatální ztrátě.

Pracovníci poradny pomohou lidem zorientovat se v náročné životní situaci. Pomohou například vyřídit sociální dávky, na které vzniká nárok v době nemoci, vyřídit invalidní důchod a v případě potřeby doprovodí na úřady. Poskytnou svým klientům podporu a možnost rozhovoru a doprovázení v době závažného onemocnění, v situaci, kdy doprovázejí svého nemocného blízkého nebo v situaci, kdy prožívají bolestivou ztrátu.

„Jsou situace, které nás zaskočí, na které nejsme nikdy připraveni a máme pocit, že je nemůžeme zvládnout. Nebojme se v těchto chvílích vyhledat odbornou pomoc, není to známka selhání. Někdy stačí drobná rada nebo rozhovor a může se vám ulevit a jít dál o trochu lehčeji,“ uvedla Ludmila Novotná, psychoterapeutka z Poradny Mezi stromy.

Poradnu najdete na třetím nadzemním podlaží (místnost 20) budovy č. 13 v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod a její služby jsou poskytovány bezplatně.

Kontakt
Vedoucí poradny a sociální poradenství – tel. +420 728 469 580
Psychologické poradenství – tel. +420 722 615 937
Email: poradna@hospicmezistromy.cz

  • Facebook
  • Twitter