Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V havlíčkobrodském obchodě si tři muži přilepšovali krádežemi zboží

/
/
/
622 ZobrazeníTři muži po vzájemné domluvě kradli zboží z prodejny obchodního řetězce v Havlíčkově Brodě, havlíčkobrodští kriminalisté zahájili jejich trestní stíhání.

„Jeden z obviněných mužů pracoval jako pokladní v prodejně a další dva muži prováželi zboží prostorem pokladen bez zaplacení. O uplynulém víkendu je pracovníci prodejny odhalili a na místo přivolali policejní hlídku. Muži tak skončili s pouty na rukou a následující den si vyslechli obvinění ze spáchání zločinu krádeže,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že se jedná o dva muže ve věku šestadvacet let a jednoho dvaatřicetiletého muže.
„Jeden z šestadvacetiletých mužů zde pracoval na pozici pokladního a domluvil se se svým vrstevníkem, že přijede na nákup, přičemž mu na pokladně zaúčtuje jen některé zboží. Tak na začátku ledna uskutečnili dva nákupy a odcizili zboží za téměř patnáct tisíc korun.
Další nákup se uskutečnil v sobotu 9. ledna kolem poledne. Tentokrát se k mužům přidal ještě další, dvaatřicetiletý, spolupachatel. Způsob nákupu byl stejný. Za prostorem pokladen je však zkontrolovali pracovníci prodejny a v jejich nákupních vozících odhalili nezaplacené zboží v hodnotě kolem šestnácti tisíc korun?“ doplnila tisková mluvčí. Policejní hlídka muže odvezla na policejní služebnu.
„Policejní komisař zahájil trestní stíhání tří mužů, kteří byli obviněni ze spáchání zločinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství,“, dodal František Šteidl, vedoucí oddělení obecné kriminality.
Obviněný šestadvacetiletý muž, který pracoval na pozici pokladního, nebyl v minulosti odsouzen ze spáchání trestného činu. Opačně tomu je ale v případě jeho kompliců. „Jeho vrstevník byl v minulosti už čtyřikrát odsouzen nejen v souvislosti s majetkovou trestnou činností, ale také s drogovou kriminalitou. Naposledy byl odsouzen na konci roku 2018 a byl mu uložen nepodmíněný trest odnětí svobody. Z jeho výkonu se vrátil v polovině března loňského roku. Dvaatřicetiletý muž byl v minulosti odsouzen ve dvou případech v souvislosti s drogovou trestnou činností, naposledy v roce 2012, kdy od soudu odešel s podmíněným trestem,“ uzavřela Stanislava Rázlová s tím, že všichni tři obvinění muži jsou trestně stíhaní na svobodě a za uvedenou trestnou činnost jim hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.

  • Facebook
  • Twitter