Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sníh na Vysočině komplikuje od noci dopravu na silnicích

/
/
/
745 ZobrazeníVe středu 13. ledna hlásí po ránu policisté problémy se sjízdností silnic na Vysočině, které nastaly už během noci. Od šesté hodiny ráno registrují dvě dopravní nehody na Žďársku a jednu na Havlíčkobrodsku. Zdravotníci za posledních 24 hodin asistovali u čtyř havárií se zraněním.

„Přijali dvě oznámení o špatné sjízdnosti silnic, na Žďársku u Nového Města na Moravě směr Boskovice, a na Třebíčsku u Dalešic. Nadále je nutné dbát při jízdě zvýšené opatrnosti. Silnice mohou být namrzlé, nebezpečí smyku hrozí také například na úsecích s uježděnou vrstvou sněhu.

Je nutné, aby řidiči přizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky, adekvátně snížili rychlost jízdy, věnovali se plně řízení, dodržovali bezpečnostní vzdálenost mezi vozidly a v neposlední řadě vozidlo před započetí jízdy očistili od sněhu, včetně zajištění dostatečného výhledu z automobilu,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Krajští záchranáři za posledních 24 hodin vyjeli jen ke čtyřem dopravním nehodám, při kterých došlo ke zranění osob. „Ošetřili jsme celkem sedm pacientů, naštěstí se jednalo o zranění lehčího charakteru. Jednu osobu, bez zjevných známek traumatu ponechali záchranáři na místě nehody a dalších šest osob převezli k dalšímu vyšetření do zdravotnických zařízení. K nejvážněji vypadající nehodě vyjížděly naše posádky v úterý 12. ledna krátce před čtrnáctou hodinou do Dešova na Třebíčsku. Po čelní srážce dvou osobních aut se zranili čtyři lidé a byli převezeni do nemocnice v Třebíči,“ doplnil Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Aktualizace 10.00
Mezi osmou a desátou hodinou dopoledne přijali policisté na Vysočině oznámení o čtyřech dopravních nehodách, které se obešly bez zranění, a tři oznámení v souvislosti se sjízdností komunikací. „Aktuálně jsme přijali oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo do stromu, mezi Pacovem a Roučkovicemi. Podle současných informací při nehodě nedošlo ke zranění osob,“ dodala Stanislava Rázlová.

Aktualizace 12.05
Mezi desátou hodinou dopoledne a polednem hlásili řidiči špatnou sjízdnost na silnici I/38 u Habrů na Havlíčkobrodsku a u Myslibořic na Třebíčsku. „Aktuálně došlo k dopravní nehodě dvou vozidel v katastru Jinošova na Třebíčsku a havárii auta na Havlíčkobrodsku. Na místě policisté provádí šetření a podle současných informací ani tady ke zranění osob nedošlo,“ doplnila po poledni Stanislava Rázlová.

Před polednem vyjeli profesionální hasiči z Náměště nad Oslavou ke střetu dvou dodávek na silnici u Jinošova. „Při nehodě se zranila jedna osoba, kterou po nezbytném ošetření na místě události převezli zdravotníci sanitním vozem do třebíčské nemocnice. Silnice zůstala po nehodě neprůjezdná. K částečnému obnovení provozu jedním jízdním pruhem došlo před půl druhou odpoledne,“ dodala Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině, s tím, že průběh, příčinu a veškeré okolnosti dopravní nehody vyšetřují policisté.

Aktualizace 16.05
Policisté od poledne přijali oznámení o třech dopravních nehodách, při nichž nedošlo ke zranění osob. „Nadále apelujeme na řidiče, aby si za volantem počínali s ohledem na počasí maximálně obezřetně a opatrně.
K další dopravní nehodě dvou aut došlo v Červené Řečici na Pelhřimovsku, i tady se srážka obešla bez zranění,“ přidala další aktuální informace Stanislava Rázlová.

Úvodní ilustrační foto: archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter