Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V havlíčkobrodské Občanské poradně našlo pomoc už více než 13 tisíc lidí, nejvíce řeší dluhy

/
/
/
1555 ZobrazeníVíce než dvacet let pomáhá Občanská poradna při Oblastní charitě Havlíčkův Brod lidem z Havlíčkobrodska a Humpolecka. Za tuto dobu vyhledalo pomoc odborníků přes třináct tisíc lidí. Ti nejčastěji řeší problémy ohledně insolvence a exekuce.

Služeb poradny mohou lidé využít nejen v Havlíčkově Brodě, ale také na kontaktních místech v Humpolci a Světlé nad Sázavou. „Klienti se na nás obrací ve chvíli, kdy se ocitají v tíživé životní situaci, kterou neumí sami vyřešit. Potřebují pomoc někoho, kdo dané problematice rozumí a dokáže jim odborně poradit,“ uvádí vedoucí Občanské poradny Vendula Prokšová. Poradci s klienty hovoří o jejich situaci a společně hledají vhodná řešení. Nejčastějšími problémy, se kterými se lidé na poradnu obrací, jsou insolvence a exekuce.
„Dále poskytujeme poradenství v oblasti rodinných záležitostí, pracovního práva, bydlení, spotřebitelských věcí nebo soudního řízení. Také klientům pomáháme sepsat vyjádření k soudům, návrhy, žaloby a další písemnosti,“ vyjmenovává Vendula Prokšová s tím, že odborné poradenství je bezplatné a klienti mají samozřejmě možnost vystupovat anonymně. V Havlíčkově Brodě je navíc charitní Občanská poradna jediná, kdo má prostřednictvím své organizace akreditaci, která opravňuje k sepisování a podávání insolvenčních návrhů. „Podání návrhu na oddlužení je v poradně rovněž bezplatné. Je to rozdíl oproti exekutorům nebo právníkům, kteří tuto službu poskytují za peníze,“ upřesňuje Vendula Prokšová.
Přestože veškeré služby poskytuje poradna zdarma, očekávají pracovníci od klientů určitou spolupráci. „Klienta vždy zapojujeme do řešení problému, obvykle s ním máme několik schůzek a celou situací ho provázíme. Není to o tom, že všechny úkony uděláme zcela za něj,“ vysvětluje Vendula Prokšová. Existují pochopitelně i oblasti, ve kterých Občanská poradna pomoc neposkytuje. „Naše klienty nezastupujeme u soudu, a také neradíme lidem v komerčních záležitostech,“ uzavírá Vendula Prokšová.

  • Facebook
  • Twitter