Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V havlíčkobrodské galerii vzdají poctu Václavu Černochovi i Karlu Havlíčkovi

/
/
/
636 ZobrazeníGalerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě zahájí ve svých suterénních výstavních prostorách v pátek 2. července od 18.00 výstavu nazvanou … na Vaška! Hommage à Václav Černoch.

Jde o generační poctu výtvarníku a pedagogu Václavu Černochovi, který svým působením v havlíčkobrodské základní umělecké škole ovlivnil několik generací svých žáků. Ti, kteří se výtvarné tvorbě věnují i profesně a mají za sebou už celou řadu úspěchů v oboru, se rozhodli vzdát hold svému, v letošním roce zesnulému učiteli, komorní výstavou. Výstava potrvá do 12. září.

Současně dojde k otevření stálé expozice  „…plivni si stokrát do moře, ono se nezpění“ poetické dílo Karla Havlíčka Borovského v ilustracích. Galerie se touto expozicí připojuje k oslavám 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského. Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 2. července od 17.00. Výstava potrvá do 31. prosince 2021.

  • Facebook
  • Twitter