Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zájem o pronájmy bytů na Vysočině v květnu meziročně stoupl téměř o 15 %. Lidé preferují byty s balkonem či lodžií

/
/
/
829 ZobrazeníPoptávka po pronájmu bytů na Vysočině od dubna loňského roku stále roste, lidé mají větší zájem o byty s balkonem, terasou či lodžií. Vypovídá o tom počet vyhledávacích dotazů na největším českém realitním portálu Sreality.cz, kde lidé při hledání bytu k pronájmu častěji zaškrtávali právě filtr s tímto požadavkem. Pokračuje tak celoroční trend zvyšující se poptávky po bytech s venkovním prostorem, který je patrný od začátku koronavirové pandemie.

Zájem o pronájem bytů se kontinuálně zvyšuje od loňského dubna ve všech krajích. Trend nárůstu zájmu v oblasti pronájmu bytů začal na Sreality.cz v dubnu loňského roku s nástupem pandemie koronaviru a prvním lockdownem a pokračoval dále v průběhu celého roku až do současnosti. Dlouhodobě jsou stále nejžádanější byty v kategorii 2+kk. Mírně se zvýšil zájem o větší byty a naopak lehce poklesl zájem o nemovitosti s dispozicí 1+kk a 1+1, které jsou často nabízeny ke krátkodobým pronájmům a na trhu se jich díky odlivu turistů během pandemie objevilo větší množství.
„Kromě zvýšení obecného zájmu o realitní trh řeší lidé stěhováním se v rámci Česka především aktuální potřeby související s pandemií a rozšířenějším využíváním home office,” říká Šarlota Smutná, datová analytička Seznam.cz.

Poptávka po pronájmu bytů s možností pobytu venku roste
Lidé se více zajímají o pronájmy bytů s lodžií, balkonem nebo terasou, největší nárůst zaznamenal portál Sreality.cz ve vyhledávání bytů s touto specifikací loni v květnu v kraji Vysočina. V meziročním srovnání jde o nárůst dokonce o více než 81 %. Následovaný je téměř stejně skokovým dubnovým nárůstem v Libereckém a Středočeském kraji, kde procento vyhledávání v meziročním srovnání stouplo o více než 70 %. V rámci celého Česka byl v loňském dubnu nárůst meziročně téměř 55 %.


„Od letošního dubna zaznamenáváme v meziročním srovnání s ohledem na loňské skokové nárůsty lehký pokles poměru dotazů s tímto požadavkem. V absolutních číslech je nicméně zájem stále nesrovnatelně vyšší než v době před pandemií, konkrétně u pronájmu bytů s balkonem, terasou či lodžií zpracováváme denně v průměru 3186 dotazů,“ uzavírá Šarlota Smutná.

  • Facebook
  • Twitter