Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany obnovuje na prázdniny provoz, návštěvníky čeká řada novinek

/
/
/
567 ZobrazeníS prvním prázdninovým dnem otevře ČEZ znovu pro návštěvníky všechna svá informační centra. Po několikaměsíční pauze se tak budou návštěvníci moci znovu podívat například do Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín nebo do Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice a Dlouhé Stráně. Období, kdy byla všechna infocentra z preventivních důvodů uzavřena, využili energetici nejen k prohlídkám z virtuálního televizního studia, ale také k řadě vylepšení.

Pro malé návštěvníky čeká v infocentrech obou jaderných elektráren zcela nový dětský koutek, ve kterém najdou edukativní stěnu, mohou objevit princip vodivosti nebo fungování elektráren. Novinkou pro ty úplně nejmenší je obkreslovací světelný stůl s motivem elektrárny a skřítků Enerů. Starší návštěvníci si mohou svoji energii i baterie svých mobilních telefonů dobít při odpočinku na nabíjecí lavičce nebo se uvolnit při hře na lego stěně.

„Těší nás možnost znovu otevřít naše Infocentrum návštěvníkům, ale stále musíme být obezřetní. Proto bude počet návštěvníků ve skupině omezen a návštěvníci budou muset i nadále dodržovat platná preventivní opatření,“ sdělil ředitel elektrárny Roman Havlín.

Informační centrum jaderné elektrárny Dukovany

Zájemci o informace k výrobě čisté bezemisní energie starší 15 let budou mít každý pátek mimořádnou příležitost podívat se speciálním autobusem přímo do střeženého prostoru elektrárny a seznámí se s dalšími místními bezemisními způsoby výroby čisté energie.

A chybět nemůže ani letní soutěž, tentokrát s názvem Za zelenou energií se Skupinou ČEZ, která potrvá od 1. července do 31. srpna a je zaměřena na čistou energii. Na začátku prohlídky dostane každé dítě tužku a kvíz, který v průběhu prohlídky vyplní podle umístěných nápověd a na závěr za něj dostane odměnu. Ani kvízový papír nepřijde nazmar. Z něj si budou moci děti složit praktickou krabičku jako vzpomínku na návštěvu infocentra.

Zájemci o prohlídky infocentra se už nyní mohou hlásit prostřednictvím objednávkového rezervačního systému na www.cez.cz/dukovany, kde najdou i časy prohlídek a další doplňující informace potřebné k jejich návštěvě.

  • Facebook
  • Twitter